גפני: אני נוטה לשמאל – הפלסטינים היו כאן לפנינו

התבטאויות יוצאות דופן של יו"ר ועדת הכספים בועידת ישראל לשלום: "לא אשב עם השמאל – בגלל הרפורמים"

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), הביע היום (ב') בוועידת ישראל לשלום של 'הארץ' תמיכה בהסדר עם הפלסטינים. "אני לא אוהב את החקיקה שהממשלה הזו מביאה בכל מני נושאים ימניים. אם הייתי יכול הייתי מתנגד", הבהיר גפני.

 "הדבר הראשון החשוב הוא שמדינת ישראל תהיה מדינה יהודית, אחרת אין לנו זכות לנהל משאים ומתנים עם הפלסטינים – הם היו פה לפנינו, אנחנו הוצאנו אותם מפה", הוסיף יו"ר ועדת הכספים, "אבל אם אין לנו את הזכות ההיסטורית שיש לעם היהודי כאן אין לנו זכויות.

 גפני הסביר שהסיבה שהוא לא מקדם מהלכים מדיניים בכנסת היא שהשמאל לא תומך בו בנושא המאבק ברפורמים. "עם רפורמים אני לא יושב, רפורמים זו הפגיעה הקשה ביותר בעם היהודי. אין לי את הברית, אין לי מי שיגיד 'בדברים שחשובים לך אנחנו איתך באש ובמים'".

"אני אומר את דעתי לנתניהו, גם במליאת הכנסת. אני לא שמאלני, אני מתנהל בשכל. בנושא המדיני אני קרוב לשמאל", דברי גפני.

 בנושא הפגנות החרדים נגד הגיוס, גפני טען שההפגנות מכוונות אליו ואל חברי מפלגתו. "אני חלק מהממסד, חלק מהמערכת. הם רוצים שלא נהיה שם. אני הראשון במליאת הכנסת שגיניתי את אלה שנסעו לאיראן. אז מה אם הם נראים כמוני? אנשים צריכים לעשות את ההבחנה".

 

ראשונים להגיב, היו אלו  חברי 'המטה החרדי בליכוד', שהוציאו הודעה בה ביקרו את דברי ח"כ משה גפני היום בועידת 'הארץ' כי הוא "נוטה לשמאל":

"האיש מנותק לחלוטין מהציבור החרדי. כשהזהרנו בערב הבחירות ש"גפני הוא שמאל", הוכחשו הדברים בתוקף, אך היום יצא המרצע מן השק והוכח, לצערנו הרב, שצדקנו", מסרו חברי המטה.

עוד הוסיפו: "כל סקרי דעת הקהל שנערכו בשנים האחרונות הוכיחו שיותר מתשעים אחוז מהציבור החרדי מתנגד נחרצות הן להזיות המשיחיות של השמאל והן  להפקרת חבלי מולדת בידי מרצחים ערבים.  עצוב מאוד שאיש ציבור חרדי מרשה לעצמו להתבטא כך".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב פרוש אנא תוותר על התענוג המפוקפק של להיות במפלגה אחת עם כפוי טובה כלפי שמיא ושונא ארצו (עליו נאמר וימאסו בארץ חמדה) נאמנו של מחרחר הריב הגדול ביותר שהיה בדורות האחרונים, שהטיף לשנאת חלקים מעם ישראל ומארץ ישראל ורוב גדולי ישראל האמתיים. לך בכוחך ותראה אלפים שיבואו איתך בהצלחה!!!!!!!!

  חרדי |
  הגב
 2. מה הבעיה בדיוק???

  גפני לא שונה מחבריו בכנסת הוא התחנף לשמאלנים בדיוק כמו שהליכוד מתחנף למתנחלים…

  נטע |
  הגב
 3. אלף בית

  שהוא מנסה לקרוץ לשמאל, כי אלו שולטים בבתי המשפט ובתקשורת, אם הם ילכו עם הקו הזה הם יעיפו ויצאו נגד הרופרמים בתמורה לעבודה עם גפני בתהליכי ה'שלום'

  מי יודע אולי הוא יודע

  אפשר לתקוף את גפני וגם בצדק אני רק חושב שאולי הוא עושה מעשה חכם |
  הגב