גפני באילת: "נאור פוגעת באזרח הקטן" – צפו

ח"כ משה גפני הגיב להחלטת בית המשפט העליון לאפשר פתיחת מרכולים בשבת. "ההחלטה של נאור פוגעת באזרח הקטן ובבעל המכולת שיצטרך לעבוד ביום המנוחה, לא נאפשר את הפגיעה הזאת בהם בשום אופן". צפו

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הגיב להחלטת בית המשפט העליון לאפשר פתיחת חנויות בשבת. "ההחלטה של נאור פוגעת באזרח הקטן ובבעל המכולת שיצטרך לעבוד ביום המנוחה, לא נאפשר את הפגיעה הזאת בהם בשום אופן", אמר גפני. את הדברים אמר גפני בכנס סוכני הביטוח שנערך באילת.

מוקדם יותר, הגיב  ייו׳ר ועדת הכספים ח׳כ הרב משה גפני להחלטה ואמר כי ׳בית המשפט העליון פשוט מנותק מהעם, השופטים פוגעים בדרך קבע בתורה הקדושה ובמסורת העם היהודי, כל פסקיהם מבוססים על עידוד חילול שבת ופגיעה בציבור המסורתי שומר השבת, לפגוע ברגשותיו מצפונו ופרנסתו. על פי ההסכם הקואליציוני נביא ביום ראשון את התיקון לחוק, ומה שבית המשפט קלקל אנחנו נתקן כדי לשמר את ישראל כמדינה הודית ודמוקרטית׳.

כזכור, בית המשפט העליון בפסיקה צפויה אך דרמטית, החליט להתיר פתיחת מרכולים בשבת בתל אביב בתשובה לעתירות שהגישו התאחדות בעלי המרכולים.

בטקס פרידה מנשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור שמסיימת היום (ה') את תפקידה, ומעבירה אותו לנשיאה הבאה, אסתר חיות, אמרה השופטת: "ברוב דעות הוחלט לדחות את העתירה נגד פתיחת המרכולים בשבת". מה שבעצם אומר שהמצב ייוותר על כנו והמרכולים בתל אביב יישארו פתוחים בשבת חרף העתירות נגד זה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.