גפני בכינוס הניצחון של 'דגל': "קוראים לשלום בכל הארץ״

מאות מחברי דגל התורה השתתפו הערב (רביעי) בכינוס הניצחון של התנועה שנערך במלון ניר עציון שבחיפה בהשתתפות ראשי דגל התורה. גפני קרא בדבריו לחתור לשלום מול אגודת ישראל. צפו בתיעוד.

מאות מחברי דגל התורה השתתפו הערב בכינוס הניצחון של התנועה שנערך במלון ניר עציון שבחיפה בהשתתפות ראשי דגל התורה.

יו״ר ׳דגל׳ ח״כ משה גפני קרא הערב בכינוס לחדול מהמלחמות בין אגודה לדגל: ״אנחנו קוראים מהבמה המכובדת הזו לשלום בכל הארץ וגם בחיפה״.

״אין מחלוקת בין אגו״י ל׳דגל׳", הבהיר גפני, "יש לנו את חוק הגיוס שאנחנו צריכים להתמודד יחד", הוא הדגיש.

"לא יכולים להביא תמונות של בחורים כשהם שמחים על זה שהצליחו כדי לפגוע במישהו אחר״, הוסיף גפני בהתייחסו לשאגות ה-6 -3 שנשמעו מיד לאחר הבחירות בירושלים.

ח"כ אורי מקלב התייחס בכנס דגל התורה בחיפה להישג הגדול, ואמר: "הוכחנו את כוחנו באחדותנו, היום אסור להגיד 6-3 אבל 2-1 זה אותו היחס".  ח"כ אורי מקלב אמר עוד בכינוס בחיפה: ״המערכה פה בעיר לא היתה סתם מערכת בחירות רגילה, אלא מערכה על הצביון, בין האמת לשקר, בין האור לחושך״

צפו בדברי גפני

מוקדם יותר נמסר על התפתחות במירוץ לראשות עיריית ירושלים: לאחר יחסים עכורים עם דגל התורה – אגודת ישראל תתמוך במשה ליאון לראשות העיר. כל האדמו״רים חברי המועצת אישרו לתמוך בו. בשעות אלו יושבים על טיוטת ההסכם. סגן ראש עיריית ירושלים יוסי דייטש יושב בשעה זו עם צוותי המשא ומתן של משה ליאון, אגודה תקבל סגן ותיק תכנון ובנייה ליוסי דייטש, מחזיק תיק תרבות תורנית להלברשטאם ותיק הקצאות ליוחנן ויצמן.

גורמים באגודת ישראל ציינו כי עוד לא נחתם הסכם, אבל ההנחייה של האדמו״רים היא להגיע להסכמות וחזית חרדית אחידה מאחורי משה ליאון. כעת, לאחר שברור כי החסידים תומכים בליאון – יצטרכו רבבות החסידים להוכיח כי הם נאמנים להוראת רבותיהם.

מוקדם יותר, גם מפלגת הבית היהודי בירושלים סגרה לפני זמן קצר על תמיכה במשה ליאון. בשעה זו חגית משה וליאון חותמים הסכם בשעה זו בביתו של ליאון בשכונת רחביה.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מוישה

  מדוע אי אפשר היה שכל הציבור החרדי והדתי יתאחד סביב יוסי דייטש,
  הרי כל אותן טענות נבובות על הסכנה במועמד של החרדים עומדות בעינן ואפילו ביתר שאת גם כעת.
  ישנו ציבור גדול המאוכזב מכך מאוד,
  לא נראה לי, שנראה אותו נוהר לקלפי בשבוע הבא

  יוסי איננו, ואני אנה אני בא? |
  הגב
 2. מה יהיה, חשבתי שבמודעות האירוסין נתחיל לראות

  יצחק אמסלם עב"ג אלישבע סורוצקין או דוד צוקר עם מוריה צדוק או משהו בדומה. (מקווה שאף אחד לא נעלב).
  חשבתי שהולכים על אחדות אמיתית. והספרדים ירצו להתחתן עם אשכנזים ואשכנזים עם ספרדים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב