גפני בכנס הנבחרים: "אנחנו אוהבים את ניר ברקת, אם לא ידאג לנו נפרוש מהקואליציה" (וידאו)

בכנס הנבחרים בניר עציון השתתף ראש העיר ירושלים ניר ברקת לצד ראשי הסיעות החרדיות.גפני בכנס הנבחרים: "אנחנו אוהבים את ניר ברקת אם לא ידאג לנו נפרוש מהקואליציה"

בכנס הנבחרים בניר עציון השתתף ראש העיר ירושלים ניר ברקת לצד ראשי הסיעות החרדיות.

בדיון נידונו צרכי הציבור החרדי בירושלים וסיכום שנה בקדנציה הנוכחית.[alooma ref="d289b1fb1e61420aeff1528a489e0640.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת: בירושלים יש סטטוס קוו ואנחנו חתומים עליו, בדיוק כמו בנושא הר הבית. אני חושב שזה לא טוב לעיר לירושלים לשנות את הסטטוס קוו. זה דבר נפיץ ואנחנו לא ניגע בזה.

לומר לכם שזה לא מאתגר אותי לפעמים התשובה היא כן, ויש לנו הידברות עם הנציגים החרדים ונציגי הרבנים לשמר את הסטטוס קוו בירושלים.

מותר שיהיו חילוקי דעות. זה חלק מהחיים המשותפים והמורכבים שלנו בעיר ירושלים. אך תופתעו כמה המכנה המשותף הוא גדול ורחב יותר מהמבדיל.

 

בירושלים ישנם ציבורים שונים, עם דעות שונות. גם בנושאים רגישים כמו שמירת שבת ישנם כאלו הפועלים בקיצוניות.

אני מודיע כאן מעל במה זו, כי אמשיך לשמור הסטאטוס קוו!! הסטאטוס קוו נועד לשמר את מציאות החיים שבה צריכים לגור יחדיו ציבורים שונים ולמנוע פגיעה באורח חייהם.

 

למען ירושלים ולמען הציבור החרדי אנחנו נמשיך ונעמיק את השיח המשותף , כדי להבין טוב יותר. כדי למצוא את הדרך למקסימום פתרונות עבור הציבור החרדי.

אריה דרעי: זה לא סוד, אנחנו לא תמכנו בברקת לראשות העיר, היינו ראש החץ בעד מועמד אחר, חשבנו שיש לנו מועמד טוב ולא הצלחנו. שזימנו אותנו למסע ומתן קואליציוני והציעו לנו מה שהציעו. אנחנו קיבלנו החלטה ואני שמח בה, היה חשוב לי שיהדות התורה גם תהיה בפנים ושמחתי שנוצרה קואליציה גדולה.

אמרתי לסגן ראש העיר צביקה כהן שבשנה הראשונה לתפקידו תפקידנו הוא בכיבוי שריפות אבל אני לא מוכן להיות שותף בהדרת חרדים משכונות בעיר, אנחנו נלחם ע מוסדות חינוך למגזר החרדי, ובינתיים אנחנו משוכנעים שיש רצון טוב מצד העירייה.

ניר ברקת: העיר לא יכולה להיות רק חרדית או רק חילונית, היופי בה היא שהיא צריכה להכיל את כולם.

יעקב ליצמן: חילול שבת בירושלים חייבים לשמור על סטטוס קוו, מספר פגישות הייתי אצל ראש העיר יחד עם המנכל והבטיחו להשתדל.

קרית יובל – טיפלתי בבעיה.

בימים הקרובים חסידות בויאן תקבל מבנה לתלמוד תורה בעיר ירושלים. כבר חמישים שנה שאף אחד לא טיפל בהם. יש הרבה דברים שהתקדמו וטופלו על ידי העירייה בצורה משביעת רצון.

משה גפני: אנחנו החרדים נכנסנו לקואליציה בראשות ניר ברקת, ואני שמח שאנחנו בקואליציה, אולם זה לא מטרה אלא אמצעי, ואני פונה לחברי המועצה שיבדקו אם השתנה הסטטוס קוו בנושא השבת.

אני מקבל את הדברים של ראש העיר ככתבם וכלשונם, שהוא ידאג לכל הילדים, וכאן אני פונה, אני ראיתי רשימת מבנים ריקים והילדים סובלים ממצוקת כיתות בשכונות, וזה דברים שראיתי בעיני, אני מבקש לתת מבנים במקומות שי , ולמצוא פתרונות זמנים וקבועים.

אנחנו אוהבים את ניר ברקת אם הוא דואג לנו ולמגזר שלנו, אם לא אנחנו נפרוש מהקואליציה.

אריה דרעי: אני מרוצה מחברי המועצה ומהפקידות, אנחנו עובדים יד ביד ומבחן התוצאה טוב.

ניר ברקת: האתגר הגדול הוא להיכנס למגזר ולחשוב על חלוקת בתקציב למגזר שמלא קונפליקטים בתוך המגזר.

לפעמים קיים מתח בחלוקת משאבים בין מגזרים בעיקר בשכונות המעורבות.

שבוע שעבר סיירתי בנווה יעקב ובהר נוף, בנינו בהר נוף מתנס ומקווה והגדלנו תקציבי דת.

ברקת גפני 2ברקת גפני

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.