גפני במכתב בהול לנתניהו: "נשקול אם לשתף פעולה עם הבית היהודי"

גפני לראש הממשלה נתניהו: "נצטרך לשקול האם יש בסיס לשותפות עם 'הבית היהודי' שלא מפסיקה להתנכל לציבור החרדי"

בפניה בהולה ששיגר ח"כ  משה גפני אל ראש הממשלה בנימין נתניהו, מציג ח"כ גפני דוגמאות להמשך ההתנכלות הממשלתית לציבור החרדי בקרב משרדי הממשלה המנוהלים ע"י אנשי "הבית היהודי".

במכתבו כותב  גפני, "המשרד לאזרחים ותיקים קובע בימים אלו קריטריונים לתמיכה במוסדות ציבור המקיימים מרכזי העשרה בתחום המורשת היהודית – ציוניתלאזרחים ותיקים כאשר כבר בכותרת המבחנים מכוון המשרד למוסדות ציוניים דתיים ולא לחרדים.  אף בקריטריונים עצמם בתנאי הסף ובמסמכיה – היא פועלת בתחומיהמורשת היהודית – ציונית,  באופן עקרונות חלוקת התקציב מספר המשתתפים הקבועים הרשומים הכולל ומספר הנשים מתוכם (80%),  כלומר תינתן עדיפות גבוהה למוסדות בהם לומדים נשים וגברים יחד, כלומר שוב הציונות הדתית ולא החרדים,  ואף בהמשך נכתב כי קיום סיור לאתרי מורשת, כאשר הכוונה היא הפגיעה במוסדות החרדים כפי שנקבע בתלמידי חו"ל".

 

גפני מביא דוגמא נוספת ומציין כי "בטיוטת מבחני תמיכה של המשרד לשירותי דת במוסדות ציבור המקיימים פעילות של רב בקהילה נקבע מקדם של שירות צבאי לאומי, המשמעות היא כי בכל קהילה שבה יתמודד רב מהציונות הדתית ורב חרדי,  ייבחר רב מהציונות הדתית והרבנים החרדים יימחקו, לא יהיו יותר רבנים חרדים בקהילות במדינת ישראל".

בפנייתו כותב ח"כ גפני לראש הממשלה,   "כל זה נעשה בשעה שמפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד איננה בקואליציה והוכיח סופו על תחילתו כי את הגזירות נגד הציבור החרדי עשו אנשי הבית היהודי והם ממשיכים זאת בימים אלו אף שאנו מצויים בערב בחירות שבהם, על פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה, לא נעשות פעולות עקרוניות כל שהן".

את המכתב מסיים גפני, במשפט הבא,  "ובכלל, היהדות החרדית תיאלץ לשקול האם יש בסיס לשותפות עם הבית היהודי שאינם יודעים שובעה בלקיחת כסף ציבורי ובפגיעה שאיננה מפסיקה בציבור החרדי".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.