"אנשי 'הבית היהודי' – האויבים הכי גרועים"

יו"ר ועדת הכספים הודיע לנתניהו כי החרדים מעדיפים שותפות קואליציונית עם המחנ"צ על פני שותפות עם 'הבית היהודי' {גפני במסר לנתניהו}

המתקפה של גפני נגד 'הבית היהודי' מחריפה: לאחר תקופה של שקט יחסי בגזרה, חזר יו"ר ועדת הכספים לבקר בחריפות את השותפה הדתית-לאומית. תחיל המתקפה הסתמנה אמש לאור ההתרחשויות בועדה למינוי דיינים והבוקר כבר מתברר כי היא חריפה מהרגיל.

הפרשן הפוליטי אבי בלום חושף ב'קו עיתונות דתית' כי גפני העביר מסר מפורש וחריג לראש הממשלה לפיו החרדים מעדיפים שותפות קואליציונית עם 'המחנה הציוני' בראשות הרצוג על פני המצב הנוכחי.

"עדיפה לנו ממשלת אחדות עם מפלגת 'העבודה' על ממשלה צרה עם 'הבית היהודי'. האויבים הפוליטיים הכי גרועים לנו הם אנשי הבית היהודי", אמר גפני לנתניהו.

ע"פ הדיווח של בלום גפני הוסיף כי "הקשר שלנו עם הרצוג מצוין, סומכים עליו יותר מבנט".

יצוין כי הדברים עומדים בניגוד לעמדתו של השר יעקב ליצמן לפיה ממשלת 61 היא הממשלה האידיאלית.

F140904MA20

כזכור, בבוקר שאחרי הדרמה בועדה למינוי דיינים במהלכה מונה דיין אחד (הרב אליעזר איגרא) לבית הדין הרבני הגדול, יצא יו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני, במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה נתניהו.

"אני רואה בחומרה רבה את חוסר האחריות של חברי הוועדה לבחור מועמד אחד מבלי לתת ביטוי לכל המועמדים האחרים. חוסר שליטה מוחלט של ראש הממשלה, המאפשר ל'בית היהודי' לתקוף אותו כל העת ובסופו של דבר מקבלים את מה שהם דורשים", אמר גפני בדברים שפורסמו ב'יתד נאמן'.

גפני אף שיגר איום לכיוונו של נתניהו: "אין ספק שתהיה לזה השלכת רוחב בהמשך הדרך. אינני זוכר התנהלות כזו שלומיאלית שהייתה אי-פעם בוועדה למינוי דיינים".
יצוין, כי ב'המודיע' וב'המבשר' נקטו בקו מינורי בהרבה, כאשר ציינו בעיקר את ההישג שבאי-בחירת נציגי צהר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.