גפני במתקפה: "אני נפגש עם חילונים אבל לא עם חרדים בוגדים"(הקלטה)

בצל הזעזועים הקואליציוניים ח"כ משה גפני מדבר על הכל: הפגישה המכרעת בבית הגראי"ל, האפשרות לבחירות וה'הפלג הירושלמי': "חרדים בוגדים בשביל בצע כסף הולכים נגד גדולי התורה". האזינו

על רקע המתיחות בימים האחרונים בקואליציה ומשבר התקציב, בשבועות האחרונים הגביר נתניהו את שיתוף הפעולה השקט עם הסיעות החרדיות, בניסיון לבדוק אם אכן ניתן להקים קואליציה חלופית במקרה שזו הנוכחית תגיע לסוף דרכה. שיתוף הפעולה ניכר בין הצדדים בין היתר בחוק ישראל היום ובחוק מע"מ אפס, אולם, ראשי הסיעות החרדיות סירבו לאפשרות של חבירה לקואליציה בראשות נתניהו בקדנציה הזו, וגם סירובו של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן לצירוף החרדים לממשלה הוריד את האפשרות הזו מהפרק.

ח"כ משה גפני יו"ר 'דגל התורה' הבהיר הערב בראיון מקיף לרדיו 'קול חי' כי כניסה לממשלת נתניהו היא לא אופציה והוסיף כי לא קיימת אף אופציה אחרת לממשלה חלופית, יחד עם זאת הוסיף גפני כי "בפוליטיקה אין גט כריתות, כל שיתוף פעולה מחודש עם נתניהו ייבחן מחדש ויובא בפני גדולי התורה".

האזינו לראיון המלא (באדיבות קול חי)

גפני הוסיף בהקשר הבחירות "היינו אצל מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן כמעט שעה שלושת חברי הכנסת של 'דגל התורה' ניתחנו הכל הוא אמר את הנחיותיו ועל פי זה אנחנו פועלים, אני חוזר ואומר – אין אמירה חד משמעית נכון להיום אין אופציה לכניסה לממשלה".

על הפוליטיקה הפנימית – "אנחנו מתואמים עם ש"ס באופן רשמי עד הרזולוציות הנמוכות ביותר ומעוניינים שיגדלו במנדטים. דרעי רוצה בחירות, המשמעות שהוא יודע שהוא יכול להביא מנדטים למרות שהסקרים לא אומרים את זה".

על המתיחות בין 'דגל התורה' לניר ברקת – הייתה לי פגישה עם ברקת יחד עם שלושת החכי"ם של 'דגל', "חוץ מחרדים בוגדים אני נפגש עם כולם גם עם חילוניים".

"ברקת איש נחמד, אך יש ריבוי בחילולי השבת. שידאג לכל ילדי ישראל ברמת שלמה ורמות ללא אפליה, המועצת החליטה לתמוך בליאון בגלל חילון ירושלים, אך זה לא אומר שאני מחרים את ברקת,רק עם חרדים בוגדים אני לא יושב".

לשאלת המראיין למי התכוון בדבריו: "חרדים בוגדים", השיב גפני, "התשתית שעליה בנויים החיים הציבוריים שלנו זה על פי 'ועשית ככל אשר יורוך' לעשות מה שהגדולים אומרים לנו, אך יש כאלה שלא שואלים את רבותיהם ובשביל בצע כסף הולכים נגד גדולי התורה ללא שאלת רב וגדול בתורה עושים דברים על דעת עצמם הם נקראים חרדים בוגדים".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כנראה שגפני מדבר על עצמו
  מי בוגד ברבותיו ?
  הרב שך הביאו למעמדו והוא אינו מתנהג לפי השקפותיו של הרב שך

  איש אמיתי |
  הגב
 2. מרתק לראות מה גפני עושה כשהוא קולט שאף אחד מהציבור לא עובד אצלו!

  דני |
  הגב
 3. העיקר שיש גנרטור
  נמשיך להאכיל את ציבור העץ והם יקנו את הסיפורים שלנו

  הנכד של זהבה |
  הגב