גפני במתקפה על לפיד: "היכה בציבור החרדי, מה שהוא עשה לנו קיים רק במשטר דיקטטורי"

בראיון לדה מרקר תוקף גפני את לפיד: "לפיד היכה בציבור החרדי בלא רחמים. מה שהוא עשה לנו קיים רק במשטר דיקטטורי ולא במשטר דמוקרטי. מה הוא חשב – שאנחנו נתאייד ולא נהיה קיימים?"

לאחר שנתיים במדבר האופוזציוני חזר משה גפני לעמדת הכוח, ראשות ועדת הכספים שם הוא יושב על השיבר של המדינה.

בראיון לצבי זרחיה בדה מרקר מספר גפני על חזרתו לתפקיד המשפיע, "אני שמח לחזור לעמדת ההשפעה הזאת בכנסת. בתקופתי כיו"ר ועדת הכספים פעלנו רבות למניעת סגירת מפעלים, להפחתת מסים, לסייע לחלשים. כעת עומדות בפנינו משימות רבות, כמו הוזלת הדיור ויוקר המחיה. אמרתי לנתניהו ולכחלון שוועדת הכספים בקדנציה הנוכחית תהיה יותר אקטיבית וניזום מהלכים בתחומי הדיור, הפנסיה ועוד".

גפני לא מרוצה ממתווה הגז וסבור שהיה ניתן להשיג מתווה נוח יותר, "בגלל המשמעת הסיעתית. אם כולנו היתה מקבלת חופש הצבעה, אני הייתי מצביע נגדו. לא ייתכן לחייב רק חלק מחברי הקואליציה להצביע בעד ולתת לאחרים אפשרות להתנגד".

 

"צריך למצוא פתרון שבו נתניהו, כחלון – שהכריז שהוא לא מטפל בנושא הגז בגלל חברותו עם טייקון הגז קובי מימון – דרעי ואחרים יישבו עד שייצא עשן לבן. צריך למצוא את הפתרון איך מבחינת הקואליציה והכנסת פותרים את העניין".

גפני נשאל האם הוא מאמין שמשה כחלון יצליח למשל לפתור את משבר הדיור?"כששואלים אותי אם אני מאמין שמחירי הדירות יירדו, אני משיב שאני מאמין בקב"ה, אני לא בטוח בשום תחזית. עם זאת, חייבים לציין שלראשונה הממשלה מכניסה את היד לכיס שלה: היא משקיעה במחיר למשתכן, עוזרת בפריפריה, לא מספסרת במחירי הקרקעות ולא מפלה בין משפחות זכאיות לדיור. להגיד שאני מתחייב שכל הפעולות של הממשלה יורידו את המחירים – את זה אני לא יכול לעשות".

על ההחלטה של כחלון ושל נתניהו להפחית את המע"מ ב-1% ואת מס החברות ב-1.5% מבלי להתייעץ איתו אומר גפני "לא התייעצו אתי לפני כן, וזה דבר שלא מקובל. אני מביא בחשבון שזה נבע מכך שמדובר בממשלה ובקואליציה חדשה. ואכן, לאחר שהוחלט בשבוע שעבר לא לשנות את יעד הגירעון ל-2015–2016 ועל עדכון תחזית ההכנסות ממסים טילפן אלי מנכ"ל האוצר, שי באב"ד, ואף רצה להיפגש אתי. מכאן ואילך כבר מעדכנים אותי. זה לא עניין של כבוד, אלא כי מי שמאשר את הצעדים בסופו של דבר זה ועדת הכספים".

 

לפיד עם חרדים גפני פרוש - רחב

 

שר האוצר לשעבר הוגלה לאופוזיציה, יש שמחה לאיד?"ההסכמים הקואליציוניים מחזירים את המצב לקדמותו, כפי שהיה בתקציב 2012. לא פעם אמרתי שאני מוכן לוותר על כל הכספים שמעבירים לנו בהסכמים הקואליציוניים ובלבד שמשרד האוצר יכניס אותם לבסיס התקציב. האוצר תמיד קיצץ בתקציבי המוסדות החרדיים, ואנחנו היינו צריכים להביא את הכספים באמצעות כספים קואליציוניים".

גפני שב ומדבר על יחסיו עם לפיד ואומר: "נפגשתי אתו כמה פעמים בקדנציה הזאת ובקדנציה הקודמת. הוא לא מכיר את המערכת הפוליטית, ואין לו רגישות לגבי מה צריך להיות במשטר דמוקרטי. הוא לא מתאים למערכת הפוליטית, הוא צריך להיות עיתונאי. מבחינה תקשורתית הוא מצוין. מבחינה ציבורית־פוליטית הוא לא שווה כלום. אני שמח שהוא כבר לא שר האוצר וששי פירון לא שר החינוך. לפיד היכה בציבור החרדי בלא רחמים. מה שהוא עשה לנו קיים רק במשטר דיקטטורי ולא במשטר דמוקרטי. מה הוא חשב – שאנחנו נתאייד ולא נהיה קיימים?"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.