גפני בסיור בכביש 38 לבית שמש: "אשמח להיות שגריר לקידום הכביש" (תמונות)

חה"כ הרב משה גפני בסיור עם ראשי חברת 'עינב החץ' שזכתה במכרז לשדרוג המקטע הראשון בכביש 38: "אשמח להיות שגריר מול משרדי הממשלה ולפעול להסרת כל חסמים שיפריעו את קידום הכביש שיש בו הצלת חיים", הוא שיבח את שיתוף הפעולה של ראשי החברה עם סגן ראש עיריית בית שמש ויו"ר ועדת התנועה העירונית הרב שמואל גרינברג.

ח"כ משה גפני סייר יחד עם סגן ראש העיר ויו"ר ועדת התנועה בעיריית בית שמש הרב שמואל גרינברג, על התוואי של סלילת כביש 38 החדש, כביש הגישה העיקרי לבית שמש ו-50 מושבים נוספים שסביב לה.

גפני הביע התפעלותו ואמר: "זו סגירת מעגל גדולה עבורי לראות איך כבר עובדים בפועל לשדרוג כביש 38, פעלתי בנושא למעלה מעשר שנים, היו לי פגישות עם שבעה שרי תחבורה לקדם את שדרוג הכביש, והנה שמחה לי לראות כי העבודות נעשות במלוא הקיטור, ותושבי בית שמש יזכו בקרוב להגיע בדרך מהירה לביתם ובכביש חדיש שמתאים לעיר מודרנית ומתקדמת".

יצויין כי גפני שפעל רבות בכדי שכביש 38 יכנס לתוכנית העבודה של חברת נתיבי ישראל, לא הרפה משרי התחבורה לדורותיהם לשים דגש על כביש זה שכלל איננו מתאים ככביש גישה מרכזי למטרופולין של בית שמש. במיוחד בתפקידו הקודם כיו"ר ועדת הכספים של הכנסת פעל הרב גפני לקדם את התוכניות, ולהביא להצעת החלטה מוסכמת שתקדם את שדרוג הכביש ותתאימו למציאות החיים החדשה של בית שמש כעיר עם למעלה מ-100.000 תושבים, שצפוייה תוך מספר שנים לא מעטות אף להכפיל את מספר התושבים.

במכרז האחרון שנעשה ע"י חברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר), זכו שני חברות קבלניות בשני המקטעים הראשונים של הכביש. חברת עינב החץ זכתה בחלק הראשון מכביש מס' 1 ועד לצומת נוחם, ואילו חברת י.ד. ברזני זכתה במכרז מצומת נוחם ועד הכניסה לבית שמש. בפועל לפני כשבועיים לאחר שלא היה התקדמות מצד חברת ברזני הודיעו בחברת נציבי ישראל על ביטול ההתקשרות עמם, והחברה היחידה שנותרה לפעול היא חברת עינב החץ שפועלת ביעילות רבה לקדם את המקטע שלה.

כאמור השבוע הגיע משה גפני למתחם העבודות מלווה בסגן ראש עיריית בית שמש ויו"ר ועדת התנועה של העירייה שמואל גרינברג, ונערך לו שם סיור מקצועי שם סקרו בפניו את שלבי העבודות והתכנון המלא של הכביש המשדרג, שיהיה כביש דו מסלולי, כביש מואר ואף כביש עם רמת בטיחות גבוהה מאוד.

גפני 1

ראשי החברה סקרו בפניו את העבודות הראשוניות שכוללות העתקת קווי חשמל מתוואי הכביש החדש, העתקת קווי מים ותקשורת, וכן העברת עצים והעתקתם למקומות אחרים.
חה"כ הרב משה גפני שיבח את העבודות ואת התכנון המדוייק, ואמר כי אין לו ספק שהעבודות הללו שנעשות במלוא הקיטור, יביאו בסופו של יום כביש מודרני ובטוח לתושבי בית שמש, ולכך יש לעשות הכל בכדי שהעבודות לא יעצרו רק במתחם זה, אלא גם ימשכו לשאר המקטעים של הכביש.

גפני 2

בפני ראשי חברת 'עינב בחץ' הודיע הרב גפני כי הוא מוכן להיות שגריר שלהם מול משרדי הממשלה השונים בכדי לקדם את העבודות לשדרוג הכביש, וביקש מהם להעביר לו באמצעות סגן ראש העיר הרב גרינברג מידע זמין על כל בעיה וחסם שהם נתקלים בו מול משרד התחבורה או רשות ממשלתית אחרת, בכדי שהוא יוכל לפעול להסיר את כל החסמים, ולקדם ככל שניתן את העבודות. "עליכם לדעת כי לא מדובר בעוד כביש, אלא בכביש שכבר גבה חיי אדם לא מעטים, ולכך עלינו לעשות הכל לקדם את הכביש החדש ולתת תקווה לאלפים הרבים שנוסעים בכביש מדי יום ביומו", אמר חה"כ גפני.
בהמשך הדברים שיבח חה"כ הרב גפני את שיתוף הפעולה של ראשי חברת 'עינב החץ' עם סגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג, וציין כי אין כמו עבודה עם נציגי הציבור בכדי להבין ולהכיר את הצרכים האמתיים של ציבור התושבים.
סגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג אף פנה במכתב לחברת נתיבי ישראל ולמשרד התחבורה בבקשה לזרז את ההחלטה לבחירה מחודשת של זוכה בקטע השני של הכביש, כן ביקש למנוע ככל האפשר לצאת למכרז חדש דבר שיאריך באופן משמעותי את סיום הפרוייקט וללכת על האפשרות של בחירת הזוכה הבא בתור אחרי הזוכה שהוסר עקב אי עמידה בזמנים ובכך לא נאבד זמן רב לריק.

בסיום הביקור הודו ראשי חברת 'עינב החץ' לחה"כ הרב משה גפני על הסיור ועל ההתעניינות, וציינו לשבח את המעורבות שלו והנכונות שלו לעמוד להיות לעזר עבור החברה, מתוך דאגה אמיתית לתושבי בית שמש וסביבתה.
בסיור השתתפו הרב יוסי גולדהירש והרב שמחה ברנשטיין מצוות לשכתו של סגן ראש עיריית בית שמש.והרב שלמה פולק עוזרו של ח"כ גפני הנמרץ.

unnamed

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.