גפני: "בעד לקדם את התהליך המדיני"(הקלטה)

חבר הכנסת משה גפני, העניק ראיון לרדיו קול חי בו הצהיר כי הוא בעד לקדם תהליך השלום, "אני בעד לקדם את התהליך המדיני. אנחנו נגד כל הפעולות האלה שחייבים להוכיח את הריבונות הישראלית בהר הבית או בארץ ישראל בכללץ האזינו לדברים {פוזל שמאלה?}

על רקע גל הטרור שפוקד את ישראל, חבר הכנסת משה גפני, העניק ראיון לרדיו קול חי בו הצהיר כי הוא בעד לקדם תהליך השלום, "אני בעד לקדם את התהליך המדיני. אנחנו נגד כל הפעולות האלה שחייבים להוכיח את הריבונות הישראלית בהר הבית או בארץ ישראל בכלל. אנחנו תומכים במהלכים זהירים ומתונים" אמר גפני.  תוכנית "מדוברים אקטואליה"

גפני סיפר לדוד חכם ובני רבינוביץ כי הוא וחבריום מקבלים עדכונים מראש הממשלה: "אתמול הייתי אצל ראש הממשלה אבל אני לא מתבטא בעניין הזה". ח"כ גפני ציין כי הוא "בעד לקדם את התהליך המדיני. הנחת העבודה היא שההלכה בידוע שעשיו שונא ליעקב. לא יהיה כאן שלום אבל אנחנו יכולים להפחית את הנזקים שנגרמים כתוצאה מהעניין הזה. העמדה שלנו הייתה מאז ומתמיד, עמדתה של דגל התורה, לקדם את התהליך המדיני, לעשות את זה מאד בזהירות, לא כמו שהשמאל דורש… לא לבוא ולהגיד 'אנחנו מחזירים שטחים' ועושים את הכל במן דבר כזה שבסוף לא יועיל. צריכה להיות הידברות עם הצד השני, צריך לדבר, צריך לקדם תהליך מדיני אבל לעשות את זה בזהירות ולא באופן כזה שאנחנו מחזירים את הכל בלי שאנחנו יודעים מה הולך לקרות. צריך לעשות את זה.

אנחנו נגד הפעולות של הימין, אנחנו כמובן נגד העלייה להר הבית שאנחנו סבורים שגרם לגל הנוכחי, אסור מבחינה הלכתית וגם אסור מבחינה מדינית ואני שיבחתי את ראש הממשלה על זה שהורה לשרים ולחברי הכנסת שלא לעלות להר הבית. אנחנו נגד כל הפעולות האלה שחייבים להוכיח את הריבונות הישראלית בהר הבית או בארץ ישראל בכלל ועושים פעולות שהפעולות האלה הן פעולות שגורמות לנזקים גדולים. לכן אנחנו לא תומכים במהלכים האלה, להפך, אנחנו תומכים במהלכים זהירים ומתונים". עוד הוסיף כי יתמכו בראש הממשלה אם יחליט ללכת לתהליך מדיני.

גפני ציין כי סביב הסכמי אוסלו מרן הרב שך לא תמך בהסכמים ואמר שאי אפשר לסמוך על החלטות הממשלה ההיא. "אני לא רוצה להתייחס של הסכמי אוסלו שלא צלחו, אני רוצה לדבר על הנושא העקרוני של קידום התהליך המדיני, הרב שך היה בעד".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.