גפני גילה: "לא רצינו להיכנס בלי סתיו שפיר"

ועדת השקיפות אישרה היום (שלישי) פה אחד את בחירתה של ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) לעמוד בראשות הוועדה.
"אחת הסיבות שלא רצינו להיכנס לקואליציה זה כי היא לא הייתה שם וח"כ הרצוג יכול לשנות את זה", סיפר גפני.

ועדת השקיפות (הוועדה המיוחדת ליישום הנגשת המידע הממשלתי ועקרונות שקיפותו), אישרה היום (שלישי) פה אחד  את בחירתה של ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) לעמוד בראשות הוועדה.

 

שפיר קיבלה מחמאות מחבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) שהגדיר את ח"כ שפיר כ"חברה חרוצה מאוד, מוכשרת מאוד ורצינית מאוד שהייתה שותפה למאבקים באופוזיציה בוועדת הכספים בכנסת הקודמת. בפקולטות למדע המדינה עוד ילמדו אין כשרצו להוציא אותה מוועדת הכספים אני וח"כ יעקב ליצמן נלחמנו שתישאר.

"אחת הסיבות שלא רצינו להיכנס לקואליציה זה כי היא לא הייתה שם וח"כ הרצוג יכול לשנות את זה", סיפר גפני.

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני) הודה בדבריו לח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) שיזם את התהליך וקידם את המהלך. "העולם השתנה, זה התחיל במחאה החברתית שח"כ שפיר וח"כ איציק שמולי קנו את עולמם כשדרשו תשובות לציבור והיום אנחנו משלימים את המהלך כשהכנסת מקימה פונקציה שתדרוש תשובות מגורמי ממשל. הוועדה תדע בימים הרי גורל אלה לשאול שאלות ולמנוע תקלות ובעיות".

ח"כ סתיו שפיר סיפרה כי מדובר ביום מרגש עבורה. "אנחנו מציינים גם ארבע שנים למחאה החברתית, שהובילה אותי עם ח"כ שמולי למפלגת העבודה ולמאבק במסגרת הפוליטית. עברנו שינוי דרמטי מאז המחאה, הציבור הבין שיש לו זכות וחובה לקבוע מהלכים ולדעת לאן הולך הכסף".

שפיר גילתה כי "בכנסת הקודמת התחלתי מאבק בוועדת הכספים שמטרתו שמירה על כספי ציבור, וגיליתי שחיתות ממוסדת על הקו האפור שהפכה למנהג בכנסת. הדרך להילחם בזה זו שקיפות.

 

"רק מעטים יודעים איך מחולקים תקציבי מדינה וזה לא מצב נורמלי", הדגישה. "מטרת השקיפות היא להביא לחלוקת תקציבים באופן שוויוני וצודק ולחזק את האמון בכנסת ובממשלה ולבנות פוליטיקה נקייה. לא יהיה תיקון חברתי ומאבק בשחיתות ללא שקיפות וכדי שנוכל להשפיע צריך לקבל את המידע. הוועדה עצמה תפעל בשקיפות מלאה ותפרסם את כל החומרים שיוגשו לה, הלוביסטים ירשמו ויפרסמו כל מסמך שיעבירו וכך גם כל מבקר אחר".

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.