גפני הגיע למפעל וניסה למנוע את הפיטורים

ח"כ משה גפני: "אם יהיה צורך נכנס במיוחד את ועדת הכספים בכדי לדון בסכנה לסגירת מפעל המלט הר טוב"

"מפעל המלט הרב טוב שבבית שמש הוא מפעל וותיק, מפעל שקיים עוד מימיה הראשונים של בית שמש, המפעל מעסיק 120 עובדים, ועוד כמאה עובדים נותני שרות משלים מתושבי העיר בית שמש, ולכך אסור לנו לתת יד לכך שמפעל חשוב שכזה ייסגר ועובדיו יגיעו חלילה לפת לחם", כך אמר יו"ר ועדת הכספים חה"כ הרב משה גפני בסיור שערך במפעל המלט הר-טוב בואכה בית שמש.

את הסיור יזם סגן ראש עיריית בית שמש הרב שמואל גרינברג שזעקת עובדי המפעל החוששים לסגירת המפעל ההיסטורי הגיעו אליו, ובכדי לסייע לעובדים, פנה ליו"ר ועדת הכספים הרב גפני לערוך סיור במקום, ללמוד את המצוקה, ולהביא פתרון ראוי עבור המפעל.

מפעל המלט הר טוב מעסיק למעלה ממאה עשרים משפחות, רובם תושבי בית שמש, והחשש הוא שהמפעל הוותיק עשוי לסגור את שעריו, נוכח ההיצף המתקיים, ושבעקבותיו הגישה הנהלת המפעל תלונה לממונה על ההיצף במשרד הכלכלה לפני מס' חודשים. במידה והמצב הנוכחי יישאר על כנו לא תהיה ברירה אלא לסגור את שערי המפעל.

מדובר במפעל וותיק המייצר מלט עבור פרויקטים רבים של בניה ותשתית בישראל ומעסיק כמאה ועשרים עובדים, העובדים במפעל הינם ברובם תושבי בית שמש, אשר עומלים קשה לפרנסתם, וכל התמחותם וכישורם הוא עבודתם מזה עשרות שנים במפעל המלט, וסגירת המפעל תפגע בפת לחמם של משפחות שבחלקם ברוכות הילדים.

בעקבות תלונת המפעל על ייבוא טורפני, החליט משרד הכלכלה לפתוח בחקירה נגד מספר יבואניות בחשד להיצף שוק המלט בישראל.  חקירת משרד הכלכלה נפתחה בהוראתו הישירה של הממונה על היטלי הסחר משרד הכלכלה, דני טל, בעקבות תלונה שהגישה חברת מלט הר-טוב, על ייבוא כמויות אדירות של מלט מטורקיה ומיוון.

גפני בסיורו במפעל

בסיורו במקום נפגש הרב משה גפני עם מנהלי המקום ועם נציגי העובדים, שמע את הטענות ואת התלונות, ואמר כי הוא יפנה אישית אל שר הכלכלה אלי כהן, בכדי לקדם את ההחלטות בנושא שישמרו על עתיד המפעל ועל פרנסת עובדיו.

בסיום הסיור הודיע הרב גפני כי אם יהיה צורך הוא יכנס במיוחד את ועדת הכספים, יזמן את כל הגורמים הנוגעים בדבר סביב שולחן אחד, מתוך מטרה לדון בשאלת היצף המלט בישראל, ולבדוק כיצד ניתן לעגן בחוק שמירה על מפעל המלט הר-טוב, טרם יגיע המצב שכולנו לא רוצים לראות אותו, שעובדים וותיקים נשלחים לרחוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.