גפני השתלח ברובינשטיין: "אכזרי עם כיפה רשע וחצוף" (וידאו)

בנאום סוער שכמותו לא נשמע זמן רב, תקף ח"כ גפני את השופט חובש הכיפה אליקים רובינשטיין, ותיארו כאכזרי חובש כיפה רשע וחצוף.

כשגפני יוצא מהכלים: ישנם פעמים שחבר הכנסת הלוחמני של 'דגל' יוצא מן הכלים, ומתפרץ כילד איפרקטיבי שלא צרך ריטלין. כזה הוא גפני, בדרך כלל הוא קר רוח, מדבר בצורה רהוטה וקולחת, הוא לא עושה חשבון לאיש. אולם הערב גפני חזר לימים הגדולים שלו כשפתח את פיו במתקפה חריפה על שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטין אותו כינה:  "החצוף. האכזרי והרשע". 
 
גפני החל את נאומו ואמר "היות שאתמול הייתה החלטת בג"ץ, אז ההשגות שיש לי על החוק הזה מתגמדות לעומת ההתנהלות של בית-המשפט העליון, ובראשם השופט אליקים רובינשטיין.

צפו בנאומו הסוער – באדיבות ערוץ הכנסת

[alooma ref="0b808203160f4c4265fd9af34280042b.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

 

"אנחנו מדברים על הבטחת הכנסה שעליה דן בית-המשפט, על הקבוצה הכי חלשה בקבוצה הישראלית. הכי חלשה. הכי חלשה. הקבוצה הכי חלשה גם בין האברכים, גם בין לומדי התורה. מדובר על קבוצה שבה הילדים עניים. יש שם בעיה עם הלחם והחלב. בעיה אמיתית. אין אותה בשום חברה או בשום קבוצה בישראל. הממשלה הקודמת עשתה החלטת ממשלה, אני כבר אז טענתי שבג"ץ יפסול החלטת ממשלה, בגלל שרוח הדברים בבית-המשפט העליון על אברכים, על לומדי תורה, בכלל על לימוד תורה בעם היהודי, ראוי לכל גינוי. כל ההתנהלות שלהם בעניין הזה היא התנהלות של בורים ועמי-ארצות.

 
וכאן גפני עבר לתקוף את השופט רובינשטיו ואמר "כל מה שמביא אליקים רובינשטיין בפסק-הדין על המשניות במסכת אבות, הוא מתעלם ממשניות אחרות. הוא מביא את הרמב"ם שאומר שכל אחד שיכול ללמוד תורה, לומד תורה ואיננו מחויב בתשלום מסים. הרמב"ם כותב את זה בסוף הלכות שמיטה ויובל. הוא מביא את הרמב"ם הזה, אליקים רובינשטיין, והוא מתחיל לעשות פלפול, להכניס פיל בחור של מחט, שכל תלמיד בישיבה, תלמיד צעיר, יכול לפרוך את זה בשנייה אחת. שופט בית-המשפט העליון כותב שטויות. פשוט לא מתחיל, לא נגמר. גפני ממשיך לתקוף "מה הוא כן עשה? הוא לקח את הקבוצה הזאת, שהיא קבוצה לא גדולה, והפך את הילדים ליותר עניים. זה לא קבוצה שהפתרון לגביה יהיה שהם יצאו לעבוד, שהנשים תלכנה לעבוד. הרי זו קבוצה שהקריטריון שלא יהיה להם כלום. לא משכורת, לא דירה, לא נכס, לא רכב, כלום. אלעזר, תעזוב, תאמין לי, אני הייתי לוקח אותך למשפחה כזאת, היית בוכה. זה הכול. זה לא שאפשר לשנות אותם, זה אפשר לעשות אותם יותר עניים. זה מה שהחליט בית-המשפט העליון. החוצפה של אליקים רובינשטיין, שהוא כותב בסוף דבריו, אחרית דבר מראשיתו, שבאותו יום הוא היה בבית-הכנסת שהוא מתפלל יום-יום – מספר שופט בית-המשפט העליון בפסק-דין כזה נורא ואכזרי, מספר את הסיפור הזה, לא מתבייש: באותו יום הלכתי לבית-הכנסת והגיע לשם מי שנראה כחרדי וביקש תרומה, ומישהו צעק לו: לך לעבוד. שופט בית-המשפט העליון, שצריך להקפיד על קוצו של יו"ד. בדקת? אולי זה מתחזה? אולי הוא בכלל לא חרדי? והוא אמר שהוא צריך להתחתן, שלא קשור אליו הבטחת הכנסה. הבטחת הכנסה מדברת רק על משפחה נשואה עם שלושה ילדים. עניים, עניים מרודים. איזה בית-משפט אכזרי זה. איזה שופטים בבית-משפט עליון, ועוד אחד חובש כיפה.
 
 
שופט בבית-המשפט העליון, שאיננו מכיר בצערם של תלמידי חכמים. מה הפסק הזה יעשה? מה הוא יעשה? הוא יעשה שיהיו ילדים במדינת ישראל, הוא לא ישנה את המשפחות האלה. זה לא המשפחות שאתם מכירים, תאמינו לי. זה לא משפחות האברכים הרגילות, שהאישה יוצאת לעבוד ויש נכס ויש דירה ויש אפשרות לחיות. מדובר על משפחות שאין להן כלום. כלום. אליקים רובינשטיין, לקחת ילדים שלא יהיה להם חלב בבוקר. שלא תהיה טעות. איזה אכזריות, איזה התנהלות, עם כל מיני פלפולי שרק, סברות קרס. התלמיד הכי צעיר בישיבה הכי קטנה פורך את התורה שלו המהוללה הזאת. תוצאת הדברים, שהמשפחות הללו לא יוכלו לתת פרוסות לחם לילדים שלהם. על מי אנחנו מדברים? לא מדברים על אברכים. לא מדברים. מדברים על שמינית ממספר האברכים בארץ. אולי אפילו פחות. הכי עניים. היה בא והיה אומר: יש לי פתרונות אחרים. בגרזן חדה, בא אליו לבית-הכנסת מישהו חרדי, ביקש תרומה, ומישהו צעק לו: לך לעבוד. הוא לא בטוח שהוא חרדי. יכול להיות שהוא מתחזה. החצוף הזה, רובינשטיין, כותב את זה בפסק-הדין. בפסק-הדין הוא כותב את זה.הוא החצוף. האכזרי והרשע. 
 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תסלחו לי, אבל החצוף היחיד ואיש הדרמה הוא גפני!!
  במקום שהוא מוצא עוני, שילך ויעזור למשפחה לכלכל את צעדיה במובן כזה שאם יש מחסור, שידאג לבני הזוג לעבודה . במקום לשחק את המשחק הקבוע שלו מול המצלמות.
  או אפילו שיתרום משהו מהמיליונים שלו לאותן משפחות, מה יש..

  Doron |
  הגב
 2. גפני תותח. לא יעזור כלום. דברים כדורבנות לאותם שופטים שפלי ונבערים שיושבים בירושלים ובדירות פאר ובמכוניות שרד ובמסיבות נשף ומעולם לא ירגישו ולא יבינו בצערן של תלמידי חכמים. הלוואי וכולם ידברו כמו גפני.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב