גפני וליצמן: "שתלטנות בג"ץ חריגה"

ראשי 'יהדות התורה', שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, בהודעה משותפת, בעקבות פסיקת בג"צ בראשות נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, שהחליט היום (חמישי) ברוב קולות כי גיורים פרטיים יוכרו לצרכי חוק השבות {הודעה משותפת}

ראשי 'יהדות התורה', שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, בהודעה משותפת, בעקבות פסיקת בג"צ בראשות נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, שהחליט היום (חמישי) ברוב קולות כי גיורים פרטיים יוכרו לצרכי חוק השבות.

בהודעתם כתבו ראשי 'יהדות התורה': "בית המשפט העליון רושם על שמו בטאבו את הרס היהדות במדינה. הציבור בישראל מכל האוכלוסיות והמגזרים רואה במעלליהם הערמומיים של שופטי בית המשפט העליון חלק ממגמה הרסנית של חורבן הדת בישראל. אנו נדרוש תיקון הנושא בחקיקה כדי לשמר את העם היהודי לדורותיו ואת הסטטוס קוו הנהוג במשך כל השנים בתחום הרגיש כל כך של הגיורים".

ליצמן וגפני הוסיפו ואמרו כי "שתלטנות בית המשפט העליון בכל נושא שאיננו מעניינם, מוכיחה חוסר מידתיות וחריגה מכל סמכות הגיונית. לא נאפשר ששופטי בגץ הם אלו שיקבעו מי יהיה יהודי במדינת ישראל, נגד מסורת ישראל ומורשת הדת היהודית לאורך כל הדורות".

סגן השר פרוש הגיב: ההחלטה המפלגת והמפוקפקת מהיום מותאמת לתפיסת בג"צ, שהצטיינה השבוע ביצירת מתחים וסכסוכים בקרב חלקים בעם. הפסיקה של היום תגרור רישום עצמאי של ספרי יוחסין, והשנאה בין אחים והפילוג בקרב קהילות בישראל – יהיו רשומים על שם בג"ץ".

ח"כ אורי מקלב הגיב: הפסיקות האחרונות של בג"ץ מחדדות את הרושם כי הוא מעוניין לאתגר את המערכת הפוליטית ולערער את יציבותה, אך ברור לנו שגם באתגר זה נעמוד ונעשה הכל למסמס זאת בנחישות חסרת פשרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.