גפני ופרוש פועלים לחנינת בחורי 'הפלג'

בעקבות אי התייצבותם של בחורי הישיבות המזוהים עם הפלג הירושלמי בלשכות הגיוס נפתחו תיקים פלילים נגד מאות מהבחורים. בעיתון משפחה נחשף כי גפני ופרוש פועלים לסגירת התיקים. {סערת הגיוס}

בחורי הישיבות המזוהים עם הפלג הליטאי שבהנהגת הגאון רבי שמואל אויירבך שליט"א, אינם מתייצבים בלשכות הגיוס כפי הוראת רבותיהם. בשל כך נפתחו נגד מאות מהבחורים תיקים פלילים, וכעת פועלים חברי הכנסת מאיר פרוש ומשה גפני לסגור להם את התיק הפלילי. כך חשף שמעון ברייטקופ בטורו המתפרסם בעיתון משפחה.

בטורו השבועי מתאר הפרשן הפוליטי של עיתון משפחה כי "כמו תמיד בפוליטיקה החרדית, בסוף חוזרים לנושאי הגיוס. הנה סיפור שלא סופר: מאיר פרוש הוא אלוף האלופים בהשקעות לטווח רחוק. הוא מה שנקרא משקיע שמרן, זורע עכשיו בשביל לקצור בעוד עשור או שניים. זה סוד כוחו".

ברייטקופ מרחיב כי "כשנאלץ להתמודד בבית שמש עם האשמות על זיופים, הוא הצליח לשלוף את האָס בדמות קשריו ההדוקים עם קהילות קיצוניות שיצאו לראשונה בחייהם להצביע והצליחו להעלות את המפלגה שהריץ ממנדט אחד בבחירות הראשונות – שבהן הואשמה סיעתו בזיופים – לשני מנדטים בבחירות חוזרות, שעליהן פיקחו שבעים ושבע עיניים".

"שנים הוא השקיע באותן קהילות. דאג לאנשיהן לאישורי כניסה הכי קרוב לרבּ- ֶשמע'ן, להקצאות, לקשר שקט עם המדינה, ובסוף קצר את הפירות. אותם אנשים יכולים להפגין נגדו בבוקר מול הבית ובערב לבקש ממנו לסגור עם המשטרה הפגנה או ביקור של אדמו"ר. זו דרך העולם, ופרוש מכיר היטב את הכללים. היה לו רב'ה טוב – אביו, ר' מנחם ז"ל. זו גם הסיבה שהוא משקיע כל כך הרבה אנרגיות באתרא קדישא. הוא מאמין שיום יבוא הוא יתוגמל. לא הוא – אז ילדיו שימשיכו את דרכו. אצל משפחת פרוש יש ראיה היסטורית מפותחת ובעיקר ביטחון תעסוקתי. מה שלא יספיק דור אחד לסיים, הדור הבא לבטח יצליח".

בעיתון משפחה חושף  ברייטקופ כי "השבוע, בשקט בשקט, הוא התחיל להשקיע בציבור נוסף: 'הפלג הירושלמי'. מילא הוא, תמיד היה בעסקי ההשקעות, אבל השותף למיזם, הוא ה-סיפור המפתיע. מדובר בלא אחר מאשר ח"כ מוישה גפני שמקדיש שעות לא מבוטלות לחלץ ממדינת ישראל חנינה גורפת לכל הבחורים שלא התייצבו בלשכות הגיוס והסתבכו בפלילים. הבחורים האלו שמסונפים למה שמכונה בז'רגון החרדי 'ישיבות הפלג הירושלמי', לא התייצבו בשנים האחרונות בלשכות הגיוס. נגד כמה מאות יש צווי מעצר תלויים ועומדים, ורישומים פליליים שיסבכו להם את החיים. כעת, מנסים גפני ופרוש למצוא את הסולם שיאפשר לכולם לרדת מהעץ".

"הלוגיקה של שני הצדדים – ברורה: הצבא, שמעוניין להעמיק את פעילותו בציבור החרדי לא צריך עצורים והפגנות מיותרות שרק תורמות להעלאת מפלס האיבה. כל עצור גורר הפגנה גדולה. הבחורים ירוויחו את מחיקת האישום הפלילי שעשוי להרוס את חייהם גם אם לא ייעצרו בפועל, ופרוש יגזור את הקרדיט. אבל גפני? מה לגפני ולבחורי ה'אין אנו מתייצבים'? כשאנחנו שואלים אותו על כך, הוא רוגז. אין מה לכתוב על זה, הוא אומר. זה רק מזיק. גפני צודק ואנחנו צודקים. הוא צריך להתפרנס מהישגים, וגם אנחנו. מה לעשות".

"מותר להניח שגפני פועל בסיפור הזה לשם שמיים. הבחורים שמצייתים להוראת רבותיהם לא אשמים. לנו נודע שגפני שאל את מרן הגראי"ל האם לקדם את היוזמה. הגראי"ל אישר. לא בהתלהבות, אבל היוזמה יצאה לדרך. איש ממי שמכונים 'הפלג הירושלמי' לא מדבר עם גפני. יותר נכון: הוא לא מדבר איתם. יודע שכל מילה מוקלטת, מתועדת ומשמשת את מנגנון ההרס שהשתלט על מערכת ההפעלה הליטאית. ההתגייסות שלו לטובת הבחורים שבערב מפגינים נגדו, ובבוקר מתקשרים להתסיס נגד הביטאון של הסיעה שלו – מרשימה. אם יצליח להעניק להם את הפרס הזה, הוא לא יזכה לפרחים, אולי הפוך. אנחנו נמשיך לעקוב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.