גפני: חשש ל"שוחד" היום בכנסת בתמורה להעברת מע"מ 0%

ח"כ גפני על העברת 2 מיליון שקל לוועד המקומי בחברון: "הגיע הזמן שתדאגו לכל חלקי העם ולא רק להתנחלויות",
במקביל, נתונים מפתיעים: מכירות דירות חדשות עלו ב-2.6% באוגוסט – חרף "צוק איתן" והקיפאון בשוק הנדל"ן

ועדת הכספים מתכנסת היום (ג') להעביר תקציב של 2 מיליון שקל עבור הוועד המקומי בחברון, וח"כ משה גפני (יהדות התורה) טוען כי מדובר ב"שוחד" של שר האוצר יאיר לפיד עבור יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומיאנסקי – והכל כדי לגמול על העברת תוכנית מע"מ 0%.

"יש חשש כבד שמדובר בשוחד ובתשלום של שר האוצר יאיר לפיד לניסן סלומיאנסקי ולבית היהודי על העברת חוק מעמ 0%", מסר גפני.

גפני הוסיף כי "הגיע הזמן שתדאגו לכל חלקי העם ולא רק להתנחלויות. מקצצים לכל משרדי הממשלה חוץ מלהתנחלויות שמקבלות תוספות תקציב ללא הרף כי כנראה ניסן סלומיאנסקי סגר דיל שיעביר את מעמ אפס של לפיד – בתמורה לכסף למתנחלים ולהתנחלויות".

נתונים מפתיעים: מכירות דירות חדשות עלו ב-2.6% באוגוסט – חרף "צוק איתן" והקיפאון בשוק הנדל"ן

במקביל מתפרסמים נתונים כי שוק הנדל"ן מגלה סימני התעוררות בחודש אוגוסט – על אף ההמתנה לתוכנית מע"מ 0% ומבצע "צוק איתן" ששיתק חלקים ניכרים מהמשק הישראלי. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום (ג'), מכירות דירות חדשות באוגוסט עלו ב-2.6% ל-1,498 יחידות דיור, לאחר שבחודש יולי הם נפלו ב-18%.

סך הביקוש לדירות באוגוסט עלה ב-1% והסתכם ב-2,777 דירות. הביקוש לדירות מוגדר שסך הדירות החדשות שנמכרו באוגוסט וכן הדירות החדשות שלא למכירה. הנתונים, יש לציין, עדיין נמוכים בעשרות אחוזים מאלה של אוגוסט 2013: מכירות דירות חדשות נמוכות ב-31% לעומת אוגוסט אשתקד והביקוש לדירות נמוך בשיעור זהה.
במקביל לעלייה במכירות נרשמה ירידה של 1.5% בהיצע הדירות החדשות לרמה של 18,421 דירות. בהתחשב בקצב המכירות באוגוסט, מדובר במלאי דירות שמספיק ל-15.3 חודשים, לעומת 15.1 חודשי היצע ביולי.
בפילוח לפי מחוזות ניתן לראות כי בת"א והמרכז נרשמו עליות חדות במכירות הדירות החדשות באוגוסט. כך, במרכז נמכרו 634 דירות (עלייה של 20%) ובת"א 312 דירות (זינוק של 27%).
חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.
באזור הדרום מוכה הרקטות נרשמה ירידה של 18% במכירות דירות חדשות באוגוסט, לרמה של 110 דירות – שפל שלא נראה מתחילת 2012. במחוז הצפון ירדו מכירות הדירות ב-34% ל-62 דירות בסך הכל, ובחיפה נרשמה ירידה של 24% ל-154 דירות. בירושלים נמכרו 192 דירות באוגוסט לעומת 163 דירות ביולי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.