גפני: "יש שינוי אצל נתניהו, אבל נכון לעכשיו לא נצטרף לקואליציה הזו" • האזינו(הקלטה)

ח"כ גפני בראיון סוער: "דודו רותם שיקר אותנו". על הדיל עם החכי"ם הערבים: "לא הבטחנו להם דבר". האזינו

ועדת חוקה, חוק ומשפט בראשות ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) דחתה אמש את בקשות הרביזיה (הצבעה מחודשת) של סיעות הבית היהודי, ש"ס ויהדות התורה. חוק הגיור של ח"כ שטרן אושר להצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

בראיון שהעניק ח"כ משה גפני לגל"צ האשים את יו"ר ועדת חוקה ומשפט ח"כ רותם, "הוא שיקר לנו". לדברי גפני, רותם הבטיח שלא תהיה הצבעה אמש וימתינו יממה נוספת עד להצבעה, אבל לאחר שקיבל הוראה מהבוס שלו (ליברמן) התהפך והחליט על הצבעה מיידית.

לפני מספר ימים היה נראה שאת גורל השאלה מי יכול להכריז על אדם כיהודי יכריעו דווקא הסיעות הערביות. לפני מספר ימים עלתה האפשרות שהחוק, שנתקל בהתנגדות עזה מצד הליכוד, תלוי בהצבעתם של הח"כים הערבים בוועדת החוקה – ח"כ זחאלקה מבל"ד, וח"כ צרצור מרע"ם-תע"ל כאשר תקוותם של הח"כים החרדים הייתה כי הערבים יגיעו לישיבה ויצביעו נגד החוק ובכך יכריעו את הכף.

גפני מגלה מה אירע במו"מ מול הח"כים הערבים, "דיברתי עם הח"כים הערבים בחמישי והבטיחו שיצביעו נגד, שאלתי אם הם רוצים תרומה ואמרו כי רוצים חברות לא ביקשו שום תמורה. ביום ראשון, המשיך גפני, הבטיחו הערבים, "נבוא ונצביע איתכם". אתמול בבוקר כנראה שמישהו הבטיח להם הבטחות והודיעו כי לאחר שהתייעצו ביניהם מחדש והם לא מתערבים, ככל הנראה לאחר לחצים שהופעלו עליהם מגורמים בקואליציה. "לא הבטחתי להם דבר וחצי דבר".

על התקרבות נתניהו למגזר החרדי, אמר גפני כי "יש שינוי אצל נתניהו ממה שהיה לפני שנה, הוא חשב שיתקדם בניהול המדינה עם 4 ראשים שכל אחד סוחב לכיוון אחר. היה יכול להתקדם איתנו בתהליך מדיני, אנחנו לא מכשול, אני מזהה התקרבות, אבל נכון לעכשיו לא נצטרף לקואליציה הזו אולי ניפגש בקואליציה הבאה".
האזינו לדברים
[alooma ref="6d1b9260259b344b733199b846add58b.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]
ראיון סוער. גפני

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.