גפני הטיח בסלומינסקי: "אתם כפויי טובה, מיליונים נתתי לכם" (וידאו)

כשח"כ משה גפני הטיח ביו"ר ועדת הכספים על העברה תקציבית למשרד הדתות שהוא נלחם להעבירו בוועדה, איים עליו סלומיאנסקי כי יושלך מהוועדה כמו סתיו שפיר, בתגובה השיבו גפני: "נכון שאני גבר ולכן אני פחדן והיא (שפיר) אשה והיא אמיצה". צפו בדיון הסוער שבהם כמעט הוצא אף גפני מהוועדה.

[alooma ref="4604b0ab460e4d7b4090b37e7da2f8b1.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]
ועדת הכספים אישרה היום (שלישי) ברוב של שמונה תומכים אל מול ארבעה מתנגדים העברה תקציבית למשרד הדתות .

בדיון הסוער דרש ח"כ משה גפני בועדה לקבל נתונים על התקציבים:" אני רוצה לדעת באיזה שלב הוכנה הפנייה הזו? לפני חוק המע"מ או אחרי חוק המע"מ? כמו כן, לגבי העברת התקציבים למועצות הדתיות אני רוצה לדעת לאיזה מועצות בדיוק. האם במקרה בראש המועצות הללו עומדים אנשי הבית היהודי? בנוסף אני רוצה לדעת מי החליט שמעבירים את האחריות על המקומות הקדושים ממשרד התיירות למשרד הדתות ולמה צריך כסף בגלל ההעברה הזו? האם יכול להיות שבמסגרת ההעברה הזו היה סיכום בין שר האוצר לשר הכלכלה שבתמורה לכך הבית היהודי יתמוך במע"מ אפס. יש כאן שוחד בתמורה להעברת מע"מ אפס.
.

ח"כ סתיו שפיר: אלה ימים בהם אנחנו היינו צריכים להתכנס כדי להעביר כסף ליישובי הדרום ובמקום זה אנחנו מתכנסים כדי להעביר כסף לבית היהודי. התמיכה בשורתי דת התנפחה ב2014 ב530% ועוד לא סיימנו את השנה. בתוך ההעברה הזו מסתתרת מנהלת הזהות היהודית שעושה פעילות מיסיונרית בבתי ספר, שמאמינה בארץ ישראל השלמה ומתנגדת להסכם שלום. העמותות שנתמכות על ידה, בראשן עומדים מקורבים לבית היהודי. איך משרד האוצר לא מתבייש לבוא לכאן ולהעביר כזו העברה?

ח"כ שפיר אמרה ליו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי: "אתם מאפשרים כאן פשוט שחיתות. כל מה שמעניין אתכם זה מה שקורה בשטחים, כל שאר המדינה לא מעניינת אתכם."

יו"ר הוועדה ח"כ סלומינסקי השיב: "הכל שקר אצלך, אין כאן שום דבר שקשור לזהות היהודית. אותנו לא מעניינת שאר המדינה? הייתי לוקח אותך ללוויות של הציבור שלנו. את לא מתביישת?"

ועדת הכספים אישרה ברוב של שמונה תומכים אל מול ארבעה מתנגדים העברה תקציבית למשרד הדתות במסגרתה יועברו:

· 8,138 אלפי ₪ לצורך תגבור פעולות משרד הדתות כגון מיגון מבני דת, פיתוח בתי עלמין, מתן מענה לקבורה חילונית והערכות לשנת השמיטה.

· 7,000 אלפי ₪ לצורך תגבור פעילותן של המועצות הדתיות וכן לצורך מתן ייעוץ חשבונאי למועצות.

· 5,350 אלפי ₪ לתקציב המועצות הדתיות לצורך תגבור השתתפות המשרד לשירותי דת בתקציבן השוטף של מועצות דתיות באזור הפריפריה

· 3,345 אלפי ₪ לצורך תקצוב המרכז למקומות הקדושים שהועבר מאחריות משרד התיירות לאחריות משרד הדתות

· 45,000 אלפי ₪ בהרשאה להתחייב לצורך ביצוע פרויקט מחשוב במועצות הדתיות

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.