"קיימו עכשיו את הסכם הרוטציה בירושלים"

החרפה במתיחות הפנימית ביהדות התורה: יו"ר 'דגל התורה' במכתב חריף לסגן השר פרוש בענין אי קיום הרוטציה בספרא {גפני לפרוש}

הקרב הפנימי ב'יהדות התורה' מתלהט: יו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני, פנה במכתב חריף לסגן השר מאיר פרוש על רקע אי כיבוד הסכם הרוטציה בעיריית ירושלים.

"אני תמה שדברים כה לגיטימיים, פשוטים מוסכמים וחתומים, הופכים להיות ויכוח מעל גבי העיתון", כתב גפני במכתב שתוכנו פורסם הבוקר ב'יתד נאמן'.

גפני מוסיף: "לאגוגת ישראל יש חמישה נציגים כיום ואילו לדגל התורה רק 3. זהו מצב בלתי סביר לכל הדעות – על פי יחסי הכוחות בעיר".

בהמשך המכתב התייחס גפני גם לטענת 'אגודה' לפיה הסכסוך הליטאי גרע כוח רב מהמפלגה ולפיכך הם אינם מחוייבים להסכם: "עם היוודע תוצאות הבחירות, התברר שלא היתה ירידה בנציגים, ונותרו 8 נציגים כפי שהיו. לפיכך אין מניעה לקיים את ההסכם.

כמו כן, גם אם "מיעוט נציגים" נקרא מיעוט קולות, כפי שיש המנסים לטעון בתוך אגודת ישראל, (בבחירות תשס"ט קיבלה יהדות התורה – 54,026 קולות ואילו בבחירות בתשע"ד – 53,708 – ירידה של כמה מאות קולות), הרי שלפי ההסכם, העניין צריך לבוא להכרעת גדולי ישראל או נציגיהם, ולא להפוך לויכוח פומבי מעל גבי העיתונות".

בנוסף טוען גפני כי ל'פלג' הגיעו קולות גם של מצביעי 'אגודה'. "אנו דורשים לבדוק את הנושא הזה, כיון שבידינו נתונים ברורים בנושא".

בנוסף מציין גפני: "לא יתכן שבעיר כמו ירושלים לא יהיה לחסידות בעלזא נציג מטעם אגו"י ולא יתכן שבירושלים יהיו חמישה נציגים לאגו"י ולדגל התורה רק שלושה".

"כל הנושאים הללו צריכים להגיע להכרעת גדולי התורה, כפי שנכתב בהסכם", מסיים גפני את דבריו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.