"גפני מאבד את זה – הוא מעלה את לפיד לשלטון"

בעקבות התעקשותו של ח"כ גפני להכליל גם את תל אביב רטרואקטיבית בחוק המרכולים, גורמים בש"ס זועמים: "זה לא מה שסיכמנו. הוא גורם לשד של שנאת החרדים לחזור לשיח"

יומיים לאחר "סיום" משבר השבת, לכאורה, על ידי הנציגים החרדים בכנסת שהגיעו להבנות עם ראש הממשלה ודואגים מאז להעביר את המסר על כך שהמשבר הסתיים מעל גלי התקשורת, מגיע שלב ההאשמות.

ביומיים האחרונים, מתעקש יו"ר דגל התורה ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני כי חוק המרכולים יחול רטרואקטיבית גם על העיר תל אביב, ובעצם כל המרכולים בארץ ייסגרו בשבת. את דרישתו הוא מלווה בטענה שלא ייתכן שתל אביב, אם המרכולים בה ייוותרו פתוחים בשבת, תהווה תקדים עבור בית המשפט לפסיקה לגבי ערים אחרות. אלא שבש"ס, מסתבר, רואים זאת אחרת.

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר אתמול (ב') כי הוא רוצה לשמור על הסטטוס-קוו הקיים ולמנוע שנאת דת במדינה, ולכן הוא מעדיף לחוקק חוק שמשמר את הקיים וימנע פגיעה של בג"ץ בחילולי שבת בערים אחרות, מלבד תל אביב. אך גפני כאמור, מתעקש שהחוק יחול באופן רטרואקטיבי גם על תל אביב.

בש"ס זועמים מאוד על התעקשותו של גפני. ח"כ בכיר בש"ס אמר הבוקר ל'אקטואליק' כי "גפני עושה טעות, הוא מאבד את זה. לסגור את כל הארץ, כולל תל אביב, יביא עלינו את יאיר לפיד עם 40 מנדטים. בהתעקשות המיותרת שלו הוא מעלה אותו לשלטון. למה זה טוב? למה לגרום לשד של שנאת חרדים לצאת חזרה מהבקבוק ולהוציא אותנו מהממשלה? הרי רק לפני יומיים סיכמנו משהו".

עוד הוסיף אותו ח"כ, כי "אני מקווה שהוא יתעשת ויקשיב לדרעי. אני יודע שקשה לו להסכים ושהוא אוהב להיות עצמאי, אבל כאן זו דאגה ליהדות החרדית כולה. אם נלך בדרך שהוא רוצה, נמצא את עצמנו עם כל החוקים הללו מבוטלים ויותר גרוע, עם רכבת בשבת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.