גפני: "ליברמן מחכה שאגיב לדברים הנמוכים שלו, לא אתן לו"

בראיון לרדיו קול חי תקף גפני את התנהלות המחוז החרדי, "הם עושים כל מאמץ לפגוע בחינוך החרדי, אם זה יימשך ככה – לא תימשך הממשלה, איים גפני. על ליברמן ו"הכת החרדית": " אפילו לפיד כבר לא מדבר ככה. הציבור החרדי עטף אותו בחברות ואהבה, הלך אתו יחד בכנסת ובעיריות, אם זה מה שהוא משיב לנו רעה תחת טובה" {מתקפה}

לאחר שהמחוז החרדי החל לאיים על צביון החינוך החרדי באמצעות עצירת תקציבים, משגר יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני איום מרומז לראש הממשלה ואמר " אם זה ימשך ככה – לא תימשך הממשלה". את הדברים אמר גפני בראיון לרדיו קול חי אצל אבי מימרן.

בראיון תקף גפני את התנהלות המחוז החרדי, "משרד החינוך לא יכול להתערב., הם עושים כל מאמץ שהמוסדות לא יקבלו, ממציאים מתחת האדמה קריטריונים, תקנות ורישיונות. הם עושים כל מאמץ לפגוע בחינוך החרדי, אם זה ימשך ככה – לא תימשך הממשלה. לא נשלים עם המציאות הזאת", איים גפני.

אמרתי את זה כבר, ואומר שוב. השלטון הקודם – רע הנוכחי – יותר טוב. יש מקום אחד שבו לא התחלף שלטון, ואני לא מתכוון לשר או לסגנו, אלא בפקידות. שם נראה שדווקא להפך, המצב החמיר. נראה לי שמנסים לעשות דווקא להפך.

בראיון התייחס גפני להצעת חוק ביטול הליב"ה ואמר "ע"פ ההסכם הקואליציוני, צריך לבטל את החוק של ממשלת לפיד שמוסדות ללא ליבה יפסק תקצובם. דרשנו שיהיה חוק ממשלתי שיבטל אותו וזה לא נעשה, נסחב הרבה זמן. ולכן הכנתי הצע"ח פרטית. וודאי שאני מעדיף שזה יהיה חוק ממשלתי ובתנאי שהחוק יבוטל, בכל מקרה נעמוד על כך שהחוק הזה יבוטל".

גפני התייחס בראיון על הדברים שאמר  אביגדור ליברמן בראיון לאבישי בן חיים בהתפרקות בערוץ 10 ( החרדים כת וגפני סוחר ביהדות), "אני לא מתכוון להגיב, הוא הרי מחפש שאני אגיב לו. אין לו שום אג'נדה. בנושא המדיני – יש טובים ממנו, בנושא הכלכלי – יש טובים ממנו פי עשרות מונים, בכל תחום יש מפלגות אחרות שעושות יותר ממנו. בנושא של החרדים זה נותן לו את היכולת להתהדר. אפילו יאיר לפיד כבר לא מדבר ככה. הציבור החרדי עטף אותו בחברות ואהבה, הלך אתו יחד בכנסת ובעיריות, אם זה מה שהוא משיב לנו רעה תחת טובה – שיעשה בעצמו חשבון נפש.

 

בעבר, כל אחד רצה לקחת קרדיט על ההישגים והתקציבים, היום אנחנו יותר מתהדרים במה שאנחנו עושים לכלל הציבור, מתהדרים בנושאים כלל ישראלים. בכל הישג חרדי אנחנו אומרים אותו מינורי, לא עושים מזה עסק גדול. והיינו יכולים להתהדר, כי יש הישגים גדולים מאוד. מהסיבה הזאת, אם יש מי שרוצה להסית נגד חרדים – קולו לא נשמע.

 

 

יו"ר ועדת הכספים דחק  בסיום הראיון בחברים מאגודת ישראל וקרא להם לאפשר במסגרת החוק הנורווגי את כניסתו של  יעקב אשר לכנסת: "המציאות שלאגודה יש 4 מנדטים ולדגל 2 – היא לא הגיונית,  עוד ח"כ ייתן לנו תוספת כוח משמעותית בכל המאבקים והעבודות בוועדות. מקווה שכך יהיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.