גפני מאיים: "נפסיק לתמוך בחוקי הקואליציה ההזויים" • צפו

את הדברים אמר בנוכחות השר אריה דרעי ועל דעתו. גפני: "חוק הגיוס הוא בציפור נפשנו. נביא אותו מחר להצבעה". צפו בוידאו

הבוקר הגיע שר הפנים אריה דרעי לחדר ועדת הכספים, זאת כחלק משרשרת המשרדים שמגיעים להציג את תכניתם לשנת 2019.

אלא שבפתח הישיבה בחרו שר הפנים דרעי ויו"ר הועדה, ח"כ משה גפני, להתייחס לשמועות על כך שחוק הגיוס יעלה או לא יעלה מחר, והודיעו כי הוא אכן יעלה בתיאום עם הנהלת הקואליציה, זאת למרות התנגדותו של השר ליברמן וחברי סיעת 'ישראל ביתנו'.

יו"ר ועדת הכספים גפני אמר בנוכחות שר הפנים דרעי: "חוק הגיוס הוא בציפור נפשנו וחלק מההסכם הקואליציוני. אנחנו נביא אותו מחר להצבעה. אם חברי הקואליציה יתנגדו – אני לא אצביע יותר על החוקים ההזויים שלהם".

צפו בוידאו:

בתגובה לדבריו של ח"כ גפני הבוקר, אמר ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו): "החוקים ההזויים הם חוקי הגיוס שח"כ גפני וחבריו מנסים להעביר. בטחון המדינה הוא לא נושא לגחמות הסיעות החרדיות ולניסיונות הסחיטה שלהן. ישראל ביתנו תצביע כאיש אחד, נגד החוקי הגיוס ההזויים של הסיעות החרדיות".

יצויין כי שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התבטא בעניין חוק הגיוס לפני זמן קצר בחשבון הפייסבוק שלו וכתב: "בעניין גיוס החרדים עמדת ישראל ביתנו ברורה ושקופה. אנו נתמוך אך ורק בחקיקה שיגבש הצוות המקצועי שהוקם במשרד הביטחון", אמר.

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף: "בפגישתי הראשונה עם הצוות אמרתי להם, 'לי כמו לכל הפוליטיקאים יש אג׳נדה פוליטית ואני מבקש להתעלם ממנה. אני מבקש מכם לשמור על אג׳נדה אחת ויחידה – צה"ל וביטחון אזרחי מדינת ישראל'.

"כחברה בקואליציה, ישראל ביתנו מוכנה להתפשר ולהתגמש בנושאים רבים חוץ מנושא אחד – ביטחון מדינת ישראל. לכן כל ניסיון להביא הצעה פוליטית בנושא טעון זה תתקל בהתנגדות נחרצת של כל חברותינו וחברינו בממשלה ובכנסת", אמר ליברמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.