גפני מאיים על נתניהו: "יהיו לזה השלכות"

בבוקר שאחרי הדרמה בועדה למינוי דיינים יוצא יו"ר 'דגל התורה' במתקפה חריפה נגד התנהלותו של נתניהו {הקרב על מינוי הדיינים}

בבוקר שאחרי הדרמה בועדה למינוי דיינים במהלכה מונה דיין אחד (הרב אליעזר איגרא) לבית הדין הרבני הגדול, יוצא יו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני, במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה נתניהו.

"אני רואה בחומרה רבה את חוסר האחריות של חברי הוועדה לבחור מועמד אחד מבלי לתת ביטוי לכל המועמדים האחרים. חוסר שליטה מוחלט של ראש הממשלה, המאפשר ל'בית היהודי' לתקוף אותו כל העת ובסופו של דבר מקבלים את מה שהם דורשים", אמר גפני בדברים שפורסמו ב'יתד נאמן'.

גפני אף שיגר איום לכיוונו של נתניהו: "אין ספק שתהיה לזה השלכת רוחב בהמשך הדרך. אינני זוכר התנהלות כזו שלומיאלית שהייתה אי-פעם בוועדה למינוי דיינים".

יצוין, כי ב'המודיע' וב'המבשר' נקטו בקו מינורי בהרבה, כאשר ציינו בעיקר את ההישג שבאי-בחירת נציגי צהר.

כזכור במהלך אמש חברי הוועדה ניסו להעביר את המינויים של הדיינים החרדים אך נחלו אכזבה מרה, האצבעות שנעלמו מהזירה הותירו טביעת אצבע ברורה של היעדר שליטה מצד הנציגים החרדים שקרסו מול חומת ההתנגדות הדתית לאומית שמנעו את המינויים החרדים הצפויים.

הנציגים החרדים בוועדה מנסים למזער את היקף ההפסד הצורב באי מינויים של הדיינים החרדים, בכך שטרפדו את מינויים של דייני ארגון צהר (לאחר שהשר שטייניץ הטיל ווטו בועדה), אך גורמים פוליטיים חרדים טוענים כי מדובר בהפסד צורב ליהדות החרדית שלראשונה כשהיא בשלטון לא הצליחה להגיע להסכמות סביב מינויים של הדייינים.

גורם פוליטי מסביר ל'קוקר' כי החקירה של שר הפנים דרעי משתקת את כל המערכת וגם משפיעה על בחירות הרבנים," לולא החקירה הכל היה עובר חלק, הנציגים החרדים כבר אינם כפופים לדרעי וחשים כי כוחו אינו במותניו. "דרעי שקוע עד צווארו בחקירה והעדיף שלא להתערב בהליך, יש תחושה שההנהגה החרדית קרסה בזמן האמת".

לראייה מביא אותו גורם את הצלחתו של קודמו בתפקיד, "אפילו אלי ישי צלח את העברתם של המינויים בצורה חלקה".

החקירה השפיעה? דרעי. צילום: פלאש 90
החקירה השפיעה? דרעי. צילום: פלאש 90

כך או אחרת, כפי שהדברים נראים, הקואליציה לא תוכל להמשיך להכיל את המשך ההתנהלות הרעועה של דרעי שמצוי בהליך חקירה שסופו לא נראה באופק.

במקביל נראה כי גם במשרד הדתות החלו הערב לשלוף סכינים לאחר ההפסד בועדה למינוי דיינים.

גורמים במשרד הצביעו לכיוונו של מנכ"ל משרד הדתות עו"ד עודד פלוס כגורם שניהל לאחרונה את המגעים עם שרת המשפטים איילת שקד ועוזריה.
"בפעם הראשונה שהשתנו מנהלי המו"מ עם שקד, החרדים הפסידו".

לדברי הגורם, במשרד מצביעים על החלפת הצוות הקודם שניהל את המגעים כסיבה להפסד. "רק חרדים יודעים להסתדר עם מזרוחניקים" הוסיף הגורם.

מנכ"ל משרד הדתות עודד פלוס מסר בתגובה: "הפעם האחרונה שגורם בכיר במשרד הדתות עסק בעניין היתה בערב פורים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.