האזינו: גפני מספר על שיחותיו עם לפיד(הקלטה)

בראיון ל'קול חי' התייחס יו"ר ועדת הכספים על יחסיו עם יו"ר 'יש עתיד'. בהמשך תקף גפני את מארגני העצרת אמש {"לא השתנה"}

אתמול הפגינו מאות מבני 'העדה החרדית' ו'הפלג הירושלמי' נגד תיקון חוק הגיוס שהצליחו חברי הכנסת החרדים להעביר בכנסת הנוכחית. הבוקר, בראיון הבוקר (רביעי) ברדיו קול חי אומר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני כי לא הגיוס עמד בראש מעיינם של המפגינים שלטענתו אינם בקיאים בסעיפי החוק.

גפני הסביר מדוע הוא חושב כך. הוא חשף כי "בעבר היו קוראים לי רבנים מסוימים מ'העדה החרדית' והיו שואלים אותי בשקט את הפרטים על נושא הגיוס ומה הסכנות – ואחר כך הם היו מביעים את דעתם ואת השקפתם". גפני הדגיש שלא כל הרבנים היו שואלים אותו, אך רבים היו מתייעצים איתו בנוגע לחוק.

מנגד, "בתקופה הזו הרי הייתי שותף של החוק הזה שמנע את מה שעלול היה לקרות כאן, צווי גיוס לכלל בחורי הישיבות ולמרות זאת – אף אחד מרבני העדה החרדית לא קרא לי שאסביר לו את השקלא וטריא בעניין ומה סיכמנו באופן מעשי, כמו שהיה מקובל פעם", אמר גפני.

לכן חושב גפני כי מטרת העצרת סומנה מראש, וכי מארגניה לא חשבו כלל על חוק הגיוס, האם הוא טוב או לא. "כנראה שהמטרה של העצרת סומנה מראש ונושא הגיוס הוא לא הנושא, כי את העובדות הם לא יודעים". גפני הוסיף כי הם שותקים כמצוות גדולי ישראל, ויש המנצלים זאת להפצת שקרים.

"הנושא שלנו הוא שהתורה תמשיך לפרוח ולשגשג ויהיו יותר כוללים ולומדי תורה כפי שבאמת קורא בפועל בסייעתא דשמיא. כל מילה שאדבר כעת תבוא לפני הבג"צ ואנחנו כעת במשבצת 'המבוגר האחראי' ולכן אנחנו שותקים. אבל יש מי שמכיר אותי ויודע שלא אדבר ולכן הוא מפרסם את כל השקרים, אבל הדעה שלנו היא מה שגדולי ישראל הורו לנו".

בהמשך הראיון התייחס גפני לנסיונות של יאיר לפיד להתקרב לציבור החרדי והפתיע כאשר הביע עמדות הדומות לאלו של שר הבריאות יעקב ליצמן, השולל אפשרות של ישיבה עם יש עתיד באותה קואליציה. לדברי גפני, "אי אפשר לבוא לכנסת ולהיות תמים. תמים צריך להיות בחוץ".

גפני אמר על לפיד: "יש לו אג'נדה ומי שיודע מה שהיה צריך לקרוא השנה גם בחוק הגיוס וגם מבחינה תקציבית, מבין שקרה לנו נס ואי אפשר לשבת איתו בשום קואליציה. מי שחושב אחרת הוא תמים, או שאינו מכיר את המציאות. הרי ראית את ההתנפלות של כל חברי הכנסת של יש עתיד כאשר הגענו לתקן את חוק הגיוס. ברור שהאיש לא השתנה. אי אפשר לשבת איתו בקואליציה. אני לא מאמין לו".

לדברי גפני, הסיבה שלפיד פחות תוקף את החרדים היא כי "החרדים היום, הם יותר פופולאריים ממה שהיינו בעבר. זו מציאות. ללפיד אין השפעה כה גדולה על דעת הקהל. לו דעת הקהל הייתה נגדנו כמו שהייתה לפני כמה שנים, הוא לא היה מדבר איתנו. הוא פשוט רואה כי דעת הקהל היא לטובתנו ולכן הוא מדבר איתנו".

לדברי גפני, הסיבה שלפיד כבר לא מסית נגד הציבור החרדי, היא בשל העובדה כי הוא במסגרת תפקידו בועדת הכספים, וליצמן בתפקידו כשר האוצר נתפסים בעיני הציבור כאנשים הדואגים לכלל האוכלוסיה. ולכן, גם כאשר מוחקים את מורשת לפיד מכל החוקים, הם לא יכולים לעשות כלום נגד הציבור החרדי.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נעבאך!!!
  הוא באמת תם ומתמם עם "תמימים"!!!
  הוא ממש שותק ולא עונה בגלל שהוא שומע ל"גדולי ישראל" איזה צדיק תמים!!
  והסבה שלא קופצים זה לא בגלל שהם עשו העבודה של יאיר לפיד וחבריו בעצמם מה כבר יכולים להוסיף רק שזה יהיה השנה אלא בעוד שלוש הוא ממש קלע למטרה למה לא קופצים על הציבור החרדי ולמה הם יותר פופ לריים בגלל שנהיו חלק "נורמאלי" של העם "הישראלי"
  רחמנא לצלן מרשעים כאלו!!!!!

  היהודי האוטנתי |
  הגב