מודה ועוזב- ירוחם: ח"כ גפני מודה על האמת / ירוחם אסטריכר

ח"כ משה גפני הודה כי אין זה מתפקידו לסייע בעניין חרדים באקדמיה והוא גם לא מתכונן לטפל בם. ירוחם אסטריכר, חרדי שעובד לפרנסתו, מרגיש צורך להודות על כך:

יש לי וידוי. הבוקר, איחרתי לתפילה. ליבי נקפני על כך שסיבת האיחור לתפילה הייתה: חוסר יכולת להתנתק מראיון רדיופוני מרתק שערך מוטי לביא, עם חבר הכנסת משה גפני, הראיון המרתק עסק בנושא החרדים העובדים שלטענת משה גפני "אין חיה כזו".

היו דברים שגפני אמר שהיו על גבול הדמגוגיה, והיו דברים שהם אמת לאמיתה. כפוליטיקאי ותיק הוא התפתל והתחמק מלדרוך על מוקשים, והשתדל לקחת את השיחה ממקום שבו הוא מציג את חובתה של התנועה כלפי הכלל אל מקום של מה הוא- גפני, עושה ועשה למען הפרט, שעל זה, מעולם, לא היה ויכוח.

כמעט השתכנעתי שגפני, אכן, מייצג את כולם ונמצא שם גם למען הצרכים הייחודיים שלנו כחרדים עובדים, אבל אז מוטי העלה את סוגיית החרדים באקדמיה, וגפני ללא מורא ובכנות אמר: "אין זה תפקידי לסייע בעניין חרדים באקדמיה, אני לא אגיע לאקדמיה חרדית ולא אטפל בעניינם של אלפי החרדים באקדמיה, בכל הנוגע ללימודי התואר שלהם".

בנקודה זאת, רציתי לצלצל ולומר לו תודה. תודה, הרב גפני, שאתה מספיק כן וישר לומר שתטפל כל בעיה של כל חרדי שקשורה לענייני החיידר, הישיבה, הכולל והסמינר, אבל לא תטפל ולכן גם לא תייצג את כל הקשור לחרדים באקדמיה, בתעסוקה, בשירות צבאי או אזרחי או באפליה בחינוך על בסיס אחד העניינים המוזכרים כאן.

לראשונה, שקם ח"כ חרדי, אומר זאת ושם את הדברים על השולחן, כמות שהם. ועל כך חשוב להודות לו.

*******

הדברים נכתבו בדף הפייסבוק של ירוחם אסטריכר

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אין זה מתפקידו של ח"כ חרדי לעזור לחילוניים עם כיפה ופייסבוק

  נתן |
  הגב
 2. תפיקו עם הקשקשת , מלא חרדים עובדים ומיסתדרים בחיים מצוין , אלו שמדברים בתיקשורת כעת
  החליפו לבוש ואין להם קשר לרבנים ולעולם התורה הם הוציאו עצמם מהגדרת בן תורה
  בכל הליכותיהם, ונשותיהם ניראות כמו חילוניות, ואין שום סיבה שהם ילמדו עם ילדינו
  אפילו שאנחנו גם עובדים אבל נישארנו בני תורה

  מימי |
  הגב
 3. האם גפני הוא לא חרדי עובד ?????
  מה רוצים מהחיים שלו ???
  אקדמיה זה לימודים ולא חרדים עובדים !

  זלדי |
  הגב
 4. עזבו גם אני חרדי עובד, מי שלא מתנהג כבן תורה קשה לו להתקבל למוסדות, וכולנו מכירים בעובדות ובסיבות. גם אנחנו לא היינו רוצים כל אחד שילמד עם ילדנו.

  אבי |
  הגב
 5. הדברים לא מדוייקים, גפני ושאר העסקנים יעזרו לכל בעיה אישית של מישהו גם בהשכלה או חינוך, הם רק לא עוסקים בקידום האקדמיה החרדית ככלל משום שגדולי ישראל אינם רוצים בזה.

  אהרן |
  הגב