גפני מסתער: "אין גזירת הגיוס, אין גזירה של הרפורמים – יש גזירת החינוך" • צפו

יו"ר ועדת הכספים בנאום סוער בועידת דגל התורה: "מגיעה מפקחת חרדית ואומרת לגננת 'לא צריך את הלשטים האלה על ושבת ביום השביעי אל תכתבי מה נברא ביום השביעי'…זה דברים שאנחנו מתמודים איתם מידי יום"

ועידת דגל התורה ממשיכה לספק כותרות: יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, אמר לפני זמן קצר בפאנל בו השתתף כי הגזירה המאיימת ביותר על הציבור החרדי היא גזירת החינוך.

ועידה from Kooker on Vimeo.

"אין גזרית הגיוס – יכול להיות שתהיה, אין גזירה של הרפורמים, אין גזריה כזו שאנחנו צריכים להתמודד עם זה יום יום, חוץ מגזירת החינוך", אמר גפני.

גפני הוסיף: "אנחנו צריכים להתמודד עם החינוך בגלל שתי סיבות עיקריות. האחד, החינוך לא מורכב אצלנו רק מהחינוך העצמאי: יש מוסדות פרטיים ות"תים וסמינרים ואת כל הסוגים שיכול להיות, ויש סוגים שאנחנו בקושי מכירים.

אנחנו צריכים להתמודד…כשבאים לרשת הגנים – יש הנהלה, כשבאים לגן ילדים בודד – יושבת שם גננת ומגיעה מפקחת חרדית ואומרת 'לא צריך את הלשטים האלה על ושבת ביום השביעי אל תכתבי מה נברא ביום השביעי'… מפקחת חרדית מקבלת הוראה ממשרד החינוך".

עוד אמר גפני: "זו גזריה שמאוד קשה להתמודד איתה אבל צריך להתמוד איתה ועם משרד החינוך. משרד החינוך עדיין לא השתנה…אנחנו צריכים לחזק האחד את השני, הנושא הכספי לא פשוט לא התסיימו הרבה עניינים תקציביים. יש מאבק גדול ביני לבין משרד האוצר על הענין הזה. גם עם משרד החינך על קצבת הכנסה".

"צריך להסביר לשר בנט שהבטחת הכנסה זה כולם מיהודה ושומרון", סיים גפני את דבריו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.