"גפני מעכב פתרון למשבר הדיור"

שלושה סגני ראשי ערים תוקפים את ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בטענה כי הוא מעכב הצעת חוק שתאפשר כניסה מיידית של אלפי מבנים לשוק הדיור. { הסגנים תוקפים }

שלושה סגני ראשי ערים תוקפים את ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בטענה כי הוא מעכב הצעת חוק שתאפשר כניסה מיידית של אלפי מבנים לשוק הדיור.

שלושת סגני ראשי הערים הם סגן ראש עיריית ירושלים עופר ברקוביץ', סגן ראש עיריית ת"א אסף זמיר וסגן ראש עיריית חיפה שי אבוחצירה, פנו במכתב לח"כ בו נטען כי הוא "עושה הכל על מנת לעצור את החוק".

סגני ראשי הערים טוענים כי גפני מעכב את החוק המקצר את תקופת הפטור מתשלום ארנונה לבניין שנהרס או ניזוק ("מבנים נטושים"), מסיבות לא ברורות ולא ענייניות.

"מאז התחלנו לקדם את החוק הוא הגיע לפתחך לא פעם", כתבו השלושה לגפני במכתב שהגיע לחדשות 2 Online. "אנו נמצאים תחת הרושם כי כבודו עושה הכל על מנת לעצור את החוק ובכך מונע בפועל את כניסתם של מאות אלפי מטרים רבועים לשוק הדיור. תמוה בעינינו כי ממשלה שחרטה על דגלה את פתרון מצוקת הדיור והגדלת ההיצע לא מקדמת את התיקון לחוק המוצע", כתבו.

עוד טוענים כי גפני לא העלה את ההצעה לוועדה, "אנו, נציגי הרשויות הגדולות במדינה, לא מוכנים עוד להשלים עם המצב ואנו דורשים ממך להביא את החוק באופן מיידי בחזרה לשולחן הוועדה, לקיים הצבעה מסודרת עליו בוועדת הכספים ולאחר מכן במליאת הכנסת, זאת כדי שנוכל לקבוע אחת ולתמיד מי מנציגי הציבור, כולל אותך, לא מעוניין בהכנסתם של למעלה ממיליון מ"ר בחזרה לשוק הדיור", הפצירו בגפני במכתבם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.