גפני נלחם למען החוק של 'יש עתיד' • צפו

גפני משתף פעולה עם אנשי 'יש עתיד' בחוק שעות עבודה ומנוחה. גפני: "מצער אותי שאני צריך להגן על חוק לטובת חילונים. מה לעשות שאני תל אביבי כזה שאומר דברים בוטים". צפו בוידאו

תיקון חוק שעות עבודה ומנוחה של חברת הכנסת עליזה לביא מיש עתיד, האומר כי לא רק אדם דתי יכול לבקש פטור מעבודה בשבת, אלא גם אדם חילוני שליבו חפץ לא לעבוד ביום המנוחה, עבר מועדת העבודה והרווחה לועדת הכספים, לאחק שאנשי לשכתה של חברת הכנסת ויוזמת החוק הבינו שבויעדה של יו"ר ועדת הכספים הסיכוי שהחוק שלהם יעבור גבוה יותר, זאת בעיקר לאחר התנגדויות של חכי"ם ממפלגת 'כולנו' ו'ישראל ביתנו'.

במהלך הדיון הבוקר הרוחות סערו במקום, בעקבות התנגדותם של כמה מחברי הקואליציה לחוק שמקורו בכלל הוא ממפלגה אופוזיציונרית, יו"ר הועדה משה גפני ניסה להוביל את הדיון לקראת הצבעה אך חילוקי הדעות מצד משרד הכלכלה ומפלגת כולנו גרמו לסחבת, והצדדים יצאו להפסקה, וכשיחזרו מצפה גפני להעביר את התיקון לחוק כדי שזה יעבור בקריאה שניה ושלישית.

בסיום הדיון אמר ח"כ גפני כי "מה שמצער אותי זה שהמפלגות הדתיות והחרדיות לא הציעו את החוק הזה, אף אחד מחבריי לא חתום על החוק הזה, אפילו לא משס, הייתי בטוח שאני מגיע לדיון הזה לרבע שעה מצביע על החוק הזה וזהו, פתאום התברר לי שאני חי בעולם אחר, כי זאת הצעה חילונית שבאה לעזור לציבור חילוני, לא למסורתיים ולא לחרדים, ומה לעשות שאני תל אביבי כזה שאומר דברים בוטים, אבל זו האמת אני חי בעולם אחר, אבל אנחנו נעביר את התיקון הזה".

צפו בוידאו:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.