'דגל השלום': גפני הסיר מועמדותו

חבר הכנסת משה גפני מתקפל והודיע כי יסיר את מועמדותו מחברות בועדה היוקרתית ונימק:"בשל כובד האחריות המוטל עליי, ובשל החשש מכך שבסופו של דבר לא ייבחר כל מועמד חרדי לתפקיד החשוב והרגיש אשר גופי תורה רבים תלויים בו, הריני מסיר את מועמדותי לתפקיד".

הקרב על הועדה למינוי דיינים: לאחר שמועצת גדולי התורה של אגודת ישראל העניקה אתמול לאייכלר גושפנקה להיות המעומד החרדי המוסכם לועדה, חבר הכנסת משה גפני מתקפל והודיע כי למרות רצונו  יסיר את מועמדותו מחברות בועדה היוקרתית.

במכתב ששיגר לחבר הכנסת מוזס יו"ר הסיעה כותב גפני: "בהמשך למכתבי אליך בנושא, בו הבהרתי באופן ברור כי תפקיד חבר הועדה למינוי דיינים שייך לנציג "דגל התורה", וזאת לאחר שנציג "אגודת ישראל" קיבל את התפקיד של יו"ר הועדה לפניות הציבור".

גפני ממשיך ומסביר את הנסיבות שהובילו אותו לפרישה: "בשל כובד האחריות המוטל עליי, ובשל החשש מכך שבסופו של דבר לא ייבחר כל מועמד חרדי לתפקיד החשוב והרגיש אשר גופי תורה רבים תלויים בו, הריני מסיר את מועמדותי לתפקיד.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

לסיום כותב גפני, "חבר הכנסת אורי מקלב ואנוכי נפעל בעז"ה לבחירתו של ח"כ ישראל אייכלר לתפקיד חבר הועדה למינוי דיינים".

באגודת ישראל  צפויים להכריז על תמיכה בחוק הנרווגי שיאפשר את כניסתו של חבר הכנסת יעקב אשר לכנסת, התמיכה באה כתמורה והוקרה לגפני שהודיע על כך שהוא מסיר את מעומודתו.

יש לזכור, כי האיבה  והדם הרע ששורר בין ליצמן- גפני נובע  מסדרה של פרשות שהביאו לאיבה בין הניצים. השבוע זה הביא לקרע הגדול בין היריבים המרים שהתכתשו בקרב מביש על הועדה.

לגפני לא נותרה ברירה לפרוש מהמירוץ, לאחר שהבין כי הסיכויים שייבחר קלושים, בשלב הנוכחי, ליצמן אמנם ניצח בקרב אך מקורבי גפני מבטיחים שינצחו במלחמה.

 

 

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דגל התורה פעם אחר פעם מושפלים ע"י ליצמן, שממשיך לנווט הכל ע"פ רצונו ולצפצף על כולם.

  מרדכי |
  הגב
 2. משה בחור חכם …אינו רוצה את אשר ע״י אחרי החוק הנורבגי, ולכן שיחק אותה וגרם למשקעים בינו לאגו״י, שכאשר גם החוק הנורבגי יעבור אגו״י לא תאשר את פיטוריו של פרוש…..לדעתי בסוף דוד שפירא יקלוט את המשחק ואז משה החכם יאלץ לפרוש כדי להכניס את יעקב אשר חביבו של דוד שפירא …ימים יגידו

  משופשף |
  הגב
 3. תכלס' יצא פיסטוק! בשביל מה הוא פותח חזיתות, אם הוא יודע מראש שהוא לא יוכל ללכת עד הסוף.

  יוסי |
  הגב