גפני נגד מפעל הפיס: "ראו הוזהרתם!"

אם לא די בכך שמפעל הפיס גורם לכם האזרחים להתמכר להימורים, עתה מוסיף מפעל הפיס חטא על פשע ומעכב תקציבים לבניית כיתות. { מפעל הפשע}

חטא על פשע: אם לא די בכך שמפעל הפיס גורם לכם האזרחים להתמכר להימורים, עתה מוסיף מפעל הפיס חטא על פשע ומעכב תקציבים לבניית כיתות. בעקבות המעשה הנפשע, ועדת הכספים הורתה היום (ג') למפעל הפיס להעביר לאלתר 230 מיליון שקל מהרווחים שלהם לרשויות המקומיות בכדי  לבנות כיתות לימוד.

ועדת הכספים ביקשה ממפעל הפיס לא לעכב אותם כפי שנעשה בשבועות האחרונים.את הדיון יזמו כמה ח"כים שטענו כי ההעברה מתעכבת בגלל שמפעל הפיס משחקים משחקים עם שר האוצר שאוסר את הפעלת מכונות המזל בגלל התמכרות להימורים.

מי שיצא כנגד מפעל הפיס הוא יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) שאמר: "אין לכם סמכות לעכב את הכסף. אותנו מעניין רק שינצלו את הכסף לבניית יותר כיתות. תגמרו את העניין במקום להמשיך בדיאלוג המדאיג שמתפתח כאן בכיוון של הלאמת מפעל הפיס, וראו הוזהרתם".

גפני הוסיף  ומחה כנגד מכונות המזל, "גם אנחנו נגד מכונות המזל, אבל בעניין זה ראוי לנתק את הקשר בין ההחלטה על ביטולן לבין מימון בניית הכיתות".

ח"כ רועי פולקמן (כולנו) אמר  "יש כאן בלבול עמוק. הפיס לא יכול להכתיב כללים חדשים לחלוקת הכסף". ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני): "רווחי הפיס ממכונות המזל הגיעו למיליארד שקל בשנה (כרבע מההכנסות). האוצר לא יוותר בקלות על ביצי הזהב של התרנגולת הזאת". ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה): "ההימורים הם כסף פסול אבל הוא דרוש לבניית הכיתות".

נציג השלטון המקומי הוסיף: "אין כאן פעולת תגמול של הפיס. את הוויכוחים עם האוצר ניתן לפתור בדיבורים". ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל: "אנחנו הבעלים של מפעל הפיס. לא נסכים שייקחו מאתנו את מקורות קיומנו ויטילו עלינו את האחריות למחסור בכיתות לימוד". ראש מועצת מודיעין עילית, יעקב גוטרמן, הצטרף לדברים: "הימורים הם לא חוקיים ולא מוסריים אבל העליהום הזה על מפעל הפיס לא מובן".

נציגי האוצר ומשרד החינוך טענו כי "הרווחים העודפים מיועדים רק לבניית כיתות ולא למימון צרכים אחרים. עיכוב העברת כספי הפיס רק ימנע הוספת כיתות ב-2017. לפיס אין סמכות להכתיב למי יעבור הכסף". יועצת שר האוצר טענה "הכסף מיועד לבניית כיתות ברשויות המקומיות לפי רשימות של מרכז השלטון המקומי ומשרד החינוך".

במפעל הפיס דחו את הטענות ואמרו כין אין קשר בין החלטת כחלון לבין דחיית

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בירושלים ברקת בונה עם כספי מפעל הפיס ספורטק ענק ומיותר, במקום לבנות כיתות ומתנסי"ם

    מיקי |
    הגב