גפני נפגש עם החרדים העובדים': "משבר בית הכנסת ייפתר בימים הקרובים"

גפני לגבאי 'הגבעה': משבר בית הכנסת ייפתר בימים הקרובים
לאחר שמנהל סמינר 'תהילה' הוציא צו סגירה לבית הכנסת 'הגבעה' של החרדים העובדים ברחוב צפת בבני ברק, פנה עו"ד ר' משה מורגנשטרן אל ראש עיריית בני ברק והח"כים החרדים שהבטיחו פתרון מיידי.

ראש עיריית בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין, יפעל על מנת לבטל את צו הסגירה שהוצא בימים האחרונים לבית כנסת 'הגבעה' של הקהילה בה חברים בעיקר 'חרדים עובדים' – בני תורה שאינם אברכים – ברחוב צפת בבני ברק. ההבטחה התקבלה במהלך פגישה שהתקיימה עם חברי הכנסת הרב משה גפני והרב יעקב אשר עם גבאי בית הכנסת, ביוזמת נציג 'החרדים העובדים' ר' משה מורגנשטרן, בניסיון לפתור את המשבר.

בית הכנסת 'הגבעה' שוכן במבנה סמינר 'תהילה' ברחוב צפת בבני ברק, ובשבתות וימים טובים, כאשר הסמינר אינו פעיל, פועל במבנה בית הכנסת של קהילת 'הגבעה'. לפני כשבועיים שלח מנהל בית הספר, משה ועקנין, מכתב להנהלת בית הכנסת בו הוא דורש מהם להתפנות מהמקום. "הנכם נדרשים להפסיק את פעילות בית הכנסת ולפנות את כל הציוד עד לתאריך י"ב תמוז תשע"ג", כתב במכתבו אל גבאי בית הכנסת.

עם קבלת צו הפינוי פנו גבאי קהילת 'הגבעה' המונה כ-70 משפחות, אל נציג החרדים העובדים עו"ד ר' משה מורגנשטרן שעירב בנושא את חברי הכנסת של דגל התורה וראש עיריית בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין.

בפגישה שהתקיימה ביוזמת עו"ד מורגנשטרן היום (שישי) בלשכתו של ח"כ הרב משה גפני בבית דגל התורה בבני ברק, יחד עם ראש עיריית בני ברק לשעבר ח"כ הרב יעקב אשר ובהשתתפות גבאי בית כנסת 'הגבעה' עו"ד משה פריש, יוני שוורץ ויוסי גרינבוים, פנה גפני אל ראש עיריית בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין שהבטיח לפעול מיידית על מנת לבטל את צו הסגירה שהוצא לבית כנסת הנמצא בתוך מבנה עירוני שהוקצה לטובת הסמינר.

בתום הפגישה אמר ח"כ הרב משה גפני כי הוא פועל למען ציבור בני התורה שאינם אברכים כמו שהוא מסייע לכל אדם אחר. "אמרתי את זה בעבר ואומר זאת בקול צלול וברור יותר: מתפקידה של דגל התורה ונציגה לטפל בכל בן תורה באשר הוא, בין אם הוא אברך כולל ובין אם עובד, ובלי קשר לקהילה אליה הוא משתייך", אמר וציין כי "לקראת הבחירות המונציפליות הקרובות נחזק ונעמיק את הקשר עם הציבור הזה בכל רחבי הארץ".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. 'הגבעה' בעליה בע"ה.
    'הגבעה' – אין כמוה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב