גפני על דו"ח הגיור: "היהדות היא לא דת מסיונרית

גפני על דו"ח הגיור: "הסטטוס קוו צריך להישמר, נושא הגיור מלווה אותנו מאז היותנו לעם, זה לא נושא חרדי אלא נוגע ליסודו של העם, ולא נאפשר כל שינוי בנושא הזה. לא תהיה הפרה של הסטטוס קוו". גם הרב סתיו יצא גד הדו"ח

תגובות זועמות במיוחד במערכת הפוליטית בעקבות דו"ח הגיור אותו הגה השר לשעבר משה ניסים.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני בתגובה להמלצות הגיור: "היהדות היא לא דת מסיונרית. להיכנס לעם ישראל יש קושי, ויש דרך, על פיה ניתן להיכנס. הנסיונות לפרק את המסגרת הזאת דרך חוקים, ועדות או תקנות לא יקרו, אנו לא נסכים להם בשום אופן. הסטטוס קוו צריך להישמר, נושא הגיור מלווה אותנו מאז היותנו לעם, זה לא נושא חרדי אלא נוגע ליסודו של העם, ולא נאפשר כל שינוי בנושא הזה. לא תהיה הפרה של הסטטוס קוו".

‏הרב דוד סתיו יו"ר ארגון רבני צהר אמר על דו"ח הגיור: "מעורבות פוליטית בעולם ההלכה היא אסון להלכה ורעה למדינה. אסור שפוליטיקאים יקבעו מהו גיור ומהי הלכה"

מוקדם יותר פרסמנו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל לידיו בדקות אלה את הדוח וההמלצות שגיבש השר לשעבר משה ניסים בנושא הגיור.

רה"מ נתניהו הודה למשה נסים על עבודתו המאומצת ועל הירתמותו לנושא חשוב זה. נתניהו וצוותו ילמדו את הדוח.

נתניהו: "אנו ממשיכים לפעול כל העת למציאת פתרונות שיחזקו את האחדות בקרב העם היהודי בישראל ובתפוצות".

, השר דרעי הודיע כי הוא מתנגד נמרצות למסקנות הדו"ח. יו״ר ש״ס ושר הפנים אריה דרעי אמר הבוקר בתגובה להמלצות הגיור: "אני מתנגד באופן חד משמעי להמלצות אלו ואדאג שלא יעלו אפילו לדיון. המוסמך היחידי על פי תקנות הממשלה להגיש הצעת חוק בנושא הגיור הוא שר הפנים, וברור לגמרי שלא אגיש הצעה זו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.