גפני על הכותל: "ייהרג ואל יעבור"

במהלך ועידת 'דגל התורה' התייחס היו"ר ח"כ משה גפני לסערת הכותל הרפורמי ואמר כי לא יתנגד לרחבת תפילה לזרמים לא אורתודוכסים, בתנאי שהכניסות יהיו נפרדות. {מחריף עמדות}

במהלך ועידת 'דגל התורה' התייחס היו"ר ח"כ משה גפני לסערת הכותל הרפורמי ואמר כי לא יתנגד לרחבת תפילה לזרמים לא אורתודוכסים, בתנאי שהכניסות יהיו נפרדות.

בועידה אמר גפני כי אינו מתנגד להסדר, אם הכניסות יהיו נפרדות. "לא אתנגד לרחבת תפילה לזרמים הלא אורתודוקסים ובתנאי שהכניסות בכותל תהיינה נפרדות", אמר.

לעיתונאים אמר גפני שעד כה לא התבטא בנושא, שכבר 16 שנים גם רפורמים מתפללים בכותל, אך עניין הכניסה המשותפת הוא בבחינת – ייהרג ובל יעבור.

קודם לכן יצא גפנילמתקפה בעקבות חוסר השיוויון בין המפלגות ב'יהדות התורה' ופנה לשר יעקב ליצמן: "אני פונה מעל במה זו לרב ליצמן וגם לחבריי באגודת ישראל",אין אפשרות היום אחרי 27 שנה של הקמת דגל התורה לפסוע על ראשי עם קודש, חברי מועצת גדולי התורה, ראשי ישיבות, רבנים, זה לא יכול להיות שאנחנו נהיה שניים מתוך שישה.

גפני הוסיף: "נכון שבעזרת השם, כשיהדות התורה תהיה 8 נציגים אז יהיו 50-50, אך עד אז זה צריך להיות שווה. הציבור שלנו לא מוכן לקבל את זה ואנחנו חיים בשלום, אנחנו פועלים יחד באהבה ובאחווה, ובשלום ורעות". אמר גפני.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צבוע מתחסד ועלוב נפש

  סייעת במכירת הכותל לרפורמים!

  על ביבי אין טענות הוא לא נראה כדתי ולא מבין גדול בדת.

  ההיסטוריה תשפוט אותך ואת שאר הח"כ החרדים לכסף לדראון עולם

  חרד לדבר השם |
  הגב