גפני רותח: "יש בליבי על 'אגודה', למה הם לא מיישמים את הנורווגי?"(הקלטה)

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני מתח ביקורת הערבעל חבריו למפלגה מפלג אגודת ישראל' שלא מקיימים את החוק הנורווגי על מנת שיעקב אשר הבא בתור ברשימת 'יהדות התורה' יוכל להיכנס כח"כ. "זו תעודת עניות וזה מוטל על החברים באגודת ישראל, אני לא מבין עד לרגע זה אין לי הסבר למה זה לא קורה" אמר גפני. האזינו

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני מתח ביקורת הערב (ה') על חבריו למפלגה מפלג אגודת ישראל' שלא מקיימים את החוק הנורווגי על מנת שיעקב אשר הבא בתור ברשימת 'יהדות התורה' יוכל להיכנס כח"כ.

בראיון למהדורה המרכזית ברדיו 'קול ברמה' אמר גפני: "המציאות שבמפלגות אחרות המפלגה מחזקת את כוחה, החוק מאפשר גם לסגן שר להתפטר והוא ימשיך לכהן כסגן שר. יהדות התורה שאצלה כל מנדט הוא חיוני לא יישמה את החוק. חסר לנו כוח בוועדות, אני לא מבין עד לרגע זה אין לי הסבר למה זה לא קורה. אנחנו 2 ח"כים של דגל 4 של אגודת ישראל למה זה לא קורה? יש בליבי על הדבר הזה". אמר גפני.

גפני הוסיף: "זו תעודת עניות וזה מוטל על החברים באגודת ישראל כי לנו אין סגן ושר, זה יביא לידי תיקון את המצב הקיים ויביא לייעול העבודה של יהדות התורה".

גפני התייחס לחרם של ועדת הרבנים לענייני חינוך נגד המחוז החרדי והבהיר "אני נגד המחוז החרדי, הייתי מלכתחילה, הייתי לאורך כל התקופה וגם עכשיו, עשה אותו שי פירון כדי להכפיף את החינוך החרדי למשרד החינוך ולהפוך אותו לממלכתי חרדי. וזה לא יהיה, לא יכפיפו את החינוך החרדי לשום מחוז. השאלה היא האם את המאבק הזה אנחנו חברי הכנסת צריכים לנהל, והתשובה היא כן."

גפני הוסיף: "ועדת הרבנים לענייני חינוך שהוקדמה על ידי גדולי התורה קבעה שלא לתת בשום מקרה לפיקוח הזה להיכנס לכיתות להתערב בתכנים של מה שקורה במוסדות החינוך העצמאי, מעיין החינוך התורני, מוסדות הפטור והמוכר שאינו רישמי, ולא תהיה שום התערבות לאף מנהל או למורה, אין שום זכות ואין שום רשות על פי ההחלטה הזאת לאפשר לקבל את המפקחים האלו אפילו אם חזותם חרדית ואפילו אם הם חרדים באמת. אסור לתת להם להיכנס מה שהיה כל השנים."

גפני הדגיש כי "דעתי הייתה ונשארה וזה מה שאני מתכוון לעשות כל הזמן עד שזה יתממש, לחסל את המבנה הזה. זה צריך לחזור להיות אגף מוכר שאינו רשמי כפי שהיה לפני כל השנים. וזה לא קשור למערכת היחסים התקינה שיש עם השר"

בנוגע לשיחותיו עם שר החינוך נפתלי בנט בנושא, אמר גפני "אני דיברתי איתו כמה פעמים, הוא הקשיב ולא הביע עמדה. אני רואה שהוא ממשיך עם המחוז החרדי. אני מקווה שכולנו נתאחד בדרישה וכל חברי הכנסת החרדים יהיו נגד המחוז החרדי והדרישה הזאת תשמע בקול יותר אחיד ויש לנו את הכח והיכולת לדרוש את זה"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איפה
  איפה??? נו איפה???
  איפה הצבא הקדוש שלמענו הלכו כל כך רחוק???
  איפה הצבא האכפתי שלמענו זנחו את הקהילה???
  איפה הצבא המסור שלמענו נרדפים עד צוואר ועד בכלל???
  איפה??? נו איפה?? איפה?-בצואה של המחדשים גזרת גיוס השמד….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הם נגד להוציא בחורים חרדים מהישיבות, הפעילות והפגנת החרדים, היא לא רק נגד צה"ל כפי שאתם מנסים לצייר, אלא היא פעילות הפגנה של קדושה-למען תורת ישראל ועם ישראל, נגד מעצרם של אברכים ובחורי ישיבות, על ידי המשטרה האכזרי צבאית-משתפי פעולה איתם, הם הם הפוגעים במדינה. הם הם נגד המדינה! וידוע שכל גדולי הדור (חוץ מגדולי מנהיגים פלג המשכילים – נבילות סרוחות מב"ב) פסקו "יהרג ועל יעבור" על חידוש גיוס השמד-הזימה, וכן לגבי שרות לאומי ר"ל.

  גיוס חרדים לצה"ל מראה על כניעה ליאיר לפיד וחבורתו ימ"ח.. זה מראה על חנפנות היתרפסות.. חולשה ופחדנות !!!! לזכור תמיד שהפגנת המליון בנשיאות כל גדולי ישראל זצוק"ל ושליט"א באה במסר חד וברור, וחד משמעית, שאברכים ובחורים חרדים בשום אופן לא להתגייס לצה"ל ולא לשתף פעולה איתם לשמד וזימה!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב