גפני על חוק המקוואות: החוק יעבור: פולקמן: "החרדים לא יפילו את הממשלה"

המשבר עם כולנו: יו"ר דגל התורה בראיון ל'קוקר' מבהיר כי החוק יעבור, "לא שמעתי את זה מהשר כחלון, הוא תומך בחוק – החוק יעבור בעזרת השם". ואילו, ח"כ מכולנו מתנגד לחוק, "החוק לא יעבור במתכונתו הנוכחית". צפו בראיונות

בעקבות הודעתו של שר האוצר משה כחלון, כי מפלגתו תתנגד לחוק המקוואות שאותו יוזם חבר הכנסת משה גפני, מבהיר יו"ר דגל התורה בראיון ל'קוקר' כי החוק יעבור , "לא שמעתי את זה מהשר כחלון, הוא תומך בחוק – לדעתי החוק יעבור בעזרת השם".

האם המפלגות החרדיות לקראת משבר קואליציוני? אם לשפוט לפי דברי  יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פוליקמן, הסבירות שמשבר שכזה יצא אל הפועל הוא נמוך, פולקמן הביע את התנגדותו לחוק שאותו יוזם גפני, "אנחנו תומכים בעמדה של היועץ המשפטי שמתנגד לחוק", מבהיר פולקמן.

כאשר נשאל על ידי כתבנו האם התנגדות לחוק מצד החרדים תפיל את הממשלה? הוא השיב: "אני לא חושב שמועצת גדולי התורה תפיל את הממשלה, יתכן שיעשו שינוי קוסמטי בחוק, ולראיה הביא פולקמן את תמיכת המפלגות החרדיות בהסדר המוצע בכותל המערבי.

מוקדם יותר, יו"ר מפלגת כולנו ושר האוצר משה כחלון,  הכריז הבוקר על התנגדותו לחוק המקוואות שמקדמות המפלגות החרדיות. "אני תומך בעמדת היועץ המשפטי לממשלה אשר משמעותה שמירת הסטטוס קוו בנושא הטבילה במקוואות וחופש הדת", אמר כחלון, ובכך  מחולל משבר קואליציוני.

על פי הצעת החוק, המקוואות יפעלו אך ורק על פי ההלכה ובהתאם להנחיית הרבנות הראשית. החוק הובא במטרה לעקוף את החלטת בג"ץ שמתירה למתגיירים בגיורים רפורמיים וקונסרבטיביים לטבול במקוואות הציבוריים.

מי שכבר הודיע על התנגדותו לחוק הוא  היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שהבהיר כי כי הצעת החוק אינה חוקתית

כחלון התייחס בדבריו להחלטת היועץ המשפטי ואמר "העמדה שהוצגה על ידי היועץ המשפטי תואמת את עמדת סיעת כולנו והיא שיש לכבד את מנהגי הטובלות במקוואות באשר הן".

סייע בהכנת הכתבה: ישראל שקולניק

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.