גפני עצבני: אני לא סולח לביבי!

גפני  עצבני, עם דם בעיניים, התייצב השבוע לראיון מיוחד למעריב, כשמסביב מערבולת אישור החוקים בכנסת והחרם שהכריזה האופוזיציה על ההצבעות והדיונים במליאה.
ח"כ יוני שטבון, החזר את המנדט! "קרה בכנסת דבר שלא היה פה 25 שנה",  "דבר חמור מאין כמותו. יש פה שלושה חוקים שאין להם דחיפות. לא לחוק המשילות, מכיוון שהוא עוסק בקדנציה הבאה. גם חוק הגיוס יהיה רלוונטי רק בעוד שלוש וחצי שנים. וגם משאל עם לא קשור לעכשיו, אלא רק כשיהיה הסכם מדיני. כל הדחיפות היא פוליטית, מכיוון שלא היה מנוס אלא לחבר את החוקים יחד באותו שבוע, כי אחרת הם לא עוברים או שהקואליציה מתפרקת.

"לא היה מנוס אלא לנקוט בצעד דרסטי שלא היה כמותו, כדי להוכיח שנעשתה פגיעה בדמוקרטיה. רצינו להתריע לגבי העתיד וגם לומר שהחוקים, בצורה שהם התקבלו, אינם לגיטימיים מבחינת ההתנהלות והדיון, ושאין להם רוב בכנסת. ולכן יהיה יותר קל לשנותם בעתיד".

"הפכו את לומדי התורה לכאלו שאינם לגיטימיים", הוא מאשים. "שצריך לעשות כל מאמץ כדי להוציא אותם מלימוד התורה. זו השפלה שאני לא סולח למי שעשה את זה. ולכן אני כבר לא קורא למי שלא לומד תורה להתגייס לצבא. יש לי רק עניין אחד – לשמור על כבודם של לומדי התורה ועל האפשרות להמשיך ללמוד, וכך יהיה. מה שנעשה בחודשים האחרונים הוא חמור ואני לא סולח".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.