גפני עקץ את לביא: מדוע לפיד לא מינה אותך לשרה? (הקלטה)

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) תקף את ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) וטען כי החוק לוקה בצביעות. "לפני שאתם באים לתקן עוולות אצל החרדים תתקנו בבית – כיצד ייתכן שמתוך חמשת השרים של יש עתיד ישנה רק שרה אחת? האזינו

 

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הרשויות המקומיות מימון בחירות. מדובר בהצעה של ח"כ יפעת קריב  עליזה לביא  דב חנין, וחנין זועבי

 

בחוק החדש מוצע לתקן את חוק הרשויות המקומיות (מימון בחירות), התשנ"ג–1993 ולקבוע כי סיעה או רשימה שלפחות שליש מחברי המועצה שנבחרו ומכהנים מטעמה הם נשים תזכה לתוספת בשיעור של 15% מסכום מימון הבחירות הקבוע בחוק. תוספת המימון תינתן במועד פרסום דו"ח מבקר המדינה, כ-8 חודשים לאחר הבחירות. סיעה ששליש מהנבחרים המכהנים מטעמה באותו מועד הם נשים- תהיה זכאית לתוספת המימון. תוספת המימון תחשב ככספי מימון בחירות ויחולו לגביה הוראות החוק. הצעת החוק תחול החל בבחירות הכלליות לרשויות המקומיות שייערכו לאחר פרסומו של החוק.

ח"כ משה גפני (יהדות התורה)  תקף את  ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) וטען כי החוק לוקה בצביעות. "אני רוצה לדעת מדוע אתם לוקים בצביעות", תקף גפני את לביא, "לפני שאתם באים לתקן עוולות אצל החרדים תתקנו בבית – כיצד ייתכן שמתוך חמשת השרים של יש עתיד ישנה רק שרה אחת? וכי יעקב פרי יותר מוכשר ממך? הפנה גפני שאלתו ללביא. "וכי השר מאיר כהן יותר מוכשר מעדי קול רק מפני שהוא גבר?", הוא שאל.

גפני הוסיף כי אם מדברים על הצגת שוויון בין כלל האוכלוסיות, למה שלא יינתנו תוספות תקציב לרשימות המשלבות עולים מאתיופיה או נכים? "זו בושה, כך נראית הדמוקרטיה במדינת ישראל", סיים את דבריו.

על פי הצעת החוק של לביא אושרה באופן סופי, סיעה או רשימה שלפחות שליש מחברי המועצה שנבחרו ומכהנים מטעמה הם נשים תזכה לתוספת בשיעור של 15% מסכום מימון הבחירות הקבוע בחוק. תוספת המימון תינתן במועד פרסום דו"ח מבקר המדינה, כ-8 חודשים לאחר הבחירות.

ח"כ אורי מקלב אמר בדיון: "בהתחלה רצו להטיל קנס לפני הענקת התמריצים, וזה מדרון חלקלק עד שימנעו מרשימות ללא נשים להתמודד בבחירות. על סמך איזה בסיס קבעתם שכסף נוסף הוא שיביא יותר נשים? למה שלא נשלב צעירים? עולים חדשים? הכוונה שלכם היא לא באמת שילוב נשים אלא לפגוע במפלגות החרדיות.

 

ח"כ ישראל אייכלר אמר בדיון: "בימים שכולנו דואגים לשלומם של הנערים החטופים, הכנסת דנה פה איך הורסים את הדמוקרטיה על ידי העדפה של קבוצה מסוימות באוכלוסייה. כל אלה שצועקים שצריך להוציא  ח"כ חנין זועבי מהכנסת, היום תומכים בהצעה שהיא אחת היוזמות שלו. בעיראק ולוב ותוניסיה נשחטים אנשים בגלל שאחרים חשבו שהם יודעים טוב יותר. הדמוקרטיה קיימת בגלל שמירה על מסגרות ואתם שוברים את המסגרות האלה והאלטרנטיבה זו עיראק. לא בטוח שח"כ זועבי תצטער על זה, אבל מי שכן מדבר בשם הדמוקרטיה ורוצה למנוע מלחמת אזרחים, צריך לכבול את ידיהם של אלה שהורסים את יסודות הדמוקרטיה, ואני כבר לא מדבר על היסודות היהודים.  אתם משחקים באש כאשר אתם משנים את חוקי המשחק של הדמוקרטיה. אנשים יצאו לרחובות ויהיה כאן כמו בעיראק. לא הציבור שלנו אבל יש מספיק נשק במגזר הערבי ואצל המתנחלים.

האזינו לחילופי הצעקות בין גפני ללביא
סייע בכתבה ישראל שקולניק
[alooma ref="0b245a2b5d97c51402f6a4e0b16beb10.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. היא רפורמית היא אכן עוכרת כל דבר שקשור להלכה היא משנה כל דבר כדי שיתאים לשיגעונות שלה ..

    דתי לאומי |
    הגב
  2. לביא היא מצאצאי הערב רב שהיו בחטא העגל. עוכרת היהדות. אין לה חלק לעולם הבא ובעזרת ה שתיעלם גם מהעןולם הזה.

    מוטי |
    הגב