גפני: "חוק הגיוס תמיד כלל פיתויים"

יו"ר ועדת הכספים בכינוס בבית 'דגל התורה' בבני ברק: "חוק הגיוס הוא בבחינת "אין בעל הנס מכיר בניסו. כל מה שאני אגיד בענין ישמש נגדנו בבג"צ". על החוק הנורווגי: "כמה כסף משקיעים בבחירות עבור מנדט נוסף? והנה יש אפשרות לקבל אותו בחינם {מדבר על הכל}

"אין בעל הנס מכיר בניסו, למעשה היינו יכולים להיות במצב שהיו מתחילים הבעיות ב-2017, בעוד כמה חודשים עולם התורה היה אמור להיות כמרקחה, אם היו עומדים ביעדים היה טוב, אם לא היו כל לומדי התורה מוגדרים במצב פלילי, רח"ל": כך התבטא אמש יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, בכינוס בבית 'דגל התורה' בבני ברק.

גפני הוסיף: "יתירה מזאת הם ביקשו לפגוע בציבור החרדי מקטון ועד גדול, הם התכוונו להגיע למצב בו תקציב לאברך יעמוד על 70 ש"ח לשנה! אי אפשר היה לשלוח למעונות, על כל פנים ללא סבסוד, ועוד ועוד, היתה מערכת שלימה שפעלה במטרה אחת – כל מי שלומד תורה אין לו קיום כאן.

והיא הייתה יכולה להיות, לא היינו רחוקים משם. לכאורה במצב כזה היינו יושבים כעת ודנים אם אנחנו בכלל יכולים להמשיך להתקיים בארץ. בחסדי שמים הפלנו את הממשלה יהדות התורה וש"ס נכנסו לקואליציה ויש עתיד נשארו בחוץ.

לא אחזור על כל הגזירות, אך היו דברים שעשו את זה רק כי אנחנו חרדים, שר החינוך לשעבר שי פירון יצא בבשורה על קייטנות לילדי הדרום שחוו באותם ימים חרדה מהמלחמה שהתחוללה באזור, כאשר אזעקות עולות ויורדות הרעידו לבבות, אך חמלה זו לא לחינם באה אלא כדי שיוכל להפלות את הילד החרדי הסובל מאותם חרדות שסובל הילד החילוני בדרום, הילד בשדרות הלומד בחינוך העצמאי לא קיבל קייטנה והחילוני או מהממ"ד קיבל. שי פירון קיצץ בכל נושא נגד הילד החרדי, רשעות לשמה".

בהמשך חזר גפני לעסוק בחוק הגיוס: "אני יכול לומר שבמשך השנים הייתי אצל רבנו מרן הגרא"מ שך זצוק"ל, רבנו מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל ולהבדל לחיים טובים מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א. חוק הגיוס לדורותיו תמיד כלל סעיף של פיתויים, שאלנו את מרן הגרא"מ שך, מה נעשה אם הצבא יגיד שבחור ישיבה שיתגייס יקבל 100 אלף ש"ח, ענה לנו שאנו לא אמורים להתערב. כך גם בתשנ"ט יש הסכם שאנחנו חתומים עליו.

בשעתו הייתי עם הרב רביץ אח"כ הייתי עם הרב מקלב והרב אשר, כל הזמן יש לנו פעילות בנושא. כל מה שאני אגיד ילכו עם זה לבג"צ לכן לא ארחיב בנושא, זאת בנוסף להוראת מרן ראש הישיבה שליט"א שאסר עלינו לדבר.

אנחנו צריכים לדעת שזו מלחמה מתמשכת, אם מישהו חושב שאנחנו הצלחנו אנחנו יודעים שיש לנו על מה להיאבק".

בסיום דבריו התייחס גפני לחוק הנורבגי ולסירוב האגודאי לממשו: "העברנו את החוק הנורבגי, ביקשו חלק מהמפלגות בכנסת שהחוק יעבור תיקונים כך שיכלול גם סגני שרים, הבית היהודי היה הראשון שמימש את החוק, השר בנט התפטר במקומו נכנסה ח"כ שולי מועלם, כך שגדל כוחו של הבית היהודי וכוחו של השר בנט לא ניזוק. כמה כסף משקיעים בבחירות עבור מנדט נוסף? והנה יש אפשרות לקבל אותה בחינם. יכול להיות שגם בש"ס יממשו את החוק. אך כאן אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולקרוא לאגודת ישראל, הלא אנשים אחים אנחנו, לא יתכן מצב כזה שארבעה חכי"ם הם מאגו"י, מול שתיים בלבד של "דגל התורה". אני פונה לאגודה, הרי אנו במלחמה ובמלחמה זה לא חשוב שנהיה כוח גדול יותר?".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני זוכר שאחרי מילים כאלו "אנשים אחים אנחנו" מגיע "הפרד נא מעלי"!!! אם וכו' הימין ואשמאילה וגו' מגיע ליעקב אר לשבת בבית ומגיע לדגל "נגד" התורה שלא יהיה להם יותר כח במלחמתם!!!! בעד הגיוס

    החרדי האמיתי |
    הגב