"לא יכול להיות שאנחנו נהיה שניים מתוך שישה"

ועידת 'דגל התורה' השלישית: יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני פתח תיבת פנדורה מול 'אגודת ישראל' וזעק על האפליה כאשר 'דגל התורה' זוכה לשני נציגים בלבד למרות כוחה: "זה לא יכול להיות שאנחנו נהיה שניים מתוך ששה". גפני הוסיף: "אנו קוראים לחברינו באגודה: צריך לפעול יחד, לפעול בשווה, צריך שהנציגות תהיה שווה בשווה ואז באמת נקבל ביחד 8 מנדטים".{גפני לליצמן}

ועידת 'דגל התורה' השלישית – בעוד ב'דגל התורה' הכל כשורה ואווירת האחדות שוררת בכל פינה, הרי שיחסי הכוחות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' מצליחים שוב להרגיז את השטח הליטאי. במרכז הועידה תוצג מצגת עם נתונים המלמדים על חוסר איזון ביחסי הכוחות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל'. מזכ"ל 'דגל': "התחושה לא טובה".

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני יצא למתקפה בעקבות חוסר השיוויון בין המפלגות ב'יהדות התורה' ופנה לשר יעקב ליצמן: "אני פונה מעל במה זו לרב ליצמן וגם לחבריי באגודת ישראל",אין אפשרות היום אחרי 27 שנה של הקמת דגל התורה לפסוע על ראשי עם קודש, חברי מועצת גדולי התורה, ראשי ישיבות, רבנים, זה לא יכול להיות שאנחנו נהיה שניים מתוך ששה. גפני הוסיף: "נכון שבעזרת השם, כשיהדות התורה תהיה 8 נציגים אז יהיו 50-50, אך עד אז זה צריך להיות שווה. הציבור שלנו לא מוכן לקבל את זה ואנחנו חיים בשלום, אנחנו פועלים יחד באהבה ובאחווה, ובשלום ורעות". אמר גפני.

גפני הוסיף: "אנו קוראים לחברינו באגודה: צריך לפעול יחד, לפעול בשווה, צריך שהנציגות תהיה שווה בשווה ואז באמת נקבל ביחד 8 מנדטים". אמר גפני בפנייתו לשר יעקב ליצמן.

גפני אף תקף את הבג"ץ במהלך נאומו: "הם יכולים לצעוק מה שהם רוצים. בעניין הזה כמו בעיניים אחרים אנחנו נלך בדרכנו. יש מי שקורא את פסקי הדין להם. יש אחד שכותב מה שהוא לומד בדף היומי וכל מה שנוסף לזה. אם הוא היה לומד אצלי בכולל הייתי זורק אותו".

בכירים ב'דגל התורה' ממהרים לקבוע בשיחה עם 'קוקר': "יחסי הכוחות מלמדים על יתרון עצום למגזר הליטאי על פני זה החסידי. אנחנו לא מדברים עם חירשים – אנשים שרוצים רק לדבר ולא לשמוע. יש לנו קו ויש לנו דרישות – צריכים לשנות את סדר הנציגים במפלגה". הגיבו.

'יהדות התורה' קיבלה בבחירות האחרונות למעלה מ-211 אלף קולות, כאשר מתוכם יש לפחות 140 אלף קול המשתייכים ל'דגל התורה' המספרים, משחקים בבירור לטובתנו, אין לנו רצון לפרק את השותפות, אבל אם זה היחס שאנחנו מקבלים אולי צריך לשקול מחדש את השותפות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.