גפני צעק על סמוטריץ': אתם סיקריקים תאבי בצע (וידאו)

דיון סוער התפתח בועדת הכספים כאשר היו"ר, ח"כ גפני אמר לאנשי ההתיישבות: "אני שונא אותכם". ח"כ וקנין אמר כי הבית היהודי גרועים מיש עתיד. סמוטריץ' לקוקר: לא אגרר לשיח הזה. {סערה בועדה}

שוב דיון סוער במיוחד בוועדת הכספים של הכנסת: היום התקיים בוועדת הכספים דיון בהעברת כספים עבור ההתיישבות העובדת. דיון שהפך עד מהרה לסוער במיוחד כאשר יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני וח"כ יצחק וקנין מש"ס, תקפו בחריפות רבה את אנשי ההתיישבות.

ח"כ יצחק וקנין טען כי הבית היהודי מתנהגת לבני המגזר החרדי בצורה גרועה יותר מהתנהלותה של יש עתיד. דבריו של וקנין כוונו ליחס של המפלגה בקדנציה הקודמת, דבר שהביא את ח"כ סמוטריץ' להודות בכך. במפתיע ענה לו בצלאל סמוטריץ': "בזה אתה צודק".

בהמשך שאל אותו האם הוא מנסה כעת לנקום בבית היהודי. על כך ענה לו וקנין כי הוא לא נוקם. "רק אתם מסוגלים, לפיד לא מסוגל לעשות את מה שאתם עושים. לא ייאמן, לא ייאמן, רק אתם". סמוטריץ' הגיב לו כי הוא מוסת על ידי גפני, וזכה למחאה מצידו של וקנין שטען: "אני לא מוסת".

צפו בדיון הסוער:

https://vimeo.com/150354508

הוידאו באדיבות ערוץ 7

גם יו"ר הועדה, ח"כ משה גפני לא טמן את ידו בצלחת ותקף בחריפות רבה את בצלאל סמוטריץ'. גפני צעק "אני שונא אותכם", על בני הציונות הדתית. גפני אף אמר כי הם "סיקריקים תאיבי בצע". הוא הודיע כי הוא יורק על ההעברה אך מצביע עליו בחוסר ברירה.

במענה לשאלתנו אמר ח"כ סמוטריץ': "אני לא מגיב ולא נגרר – לא לויכוח ולא לשיח. אוהב את גפני ואת הציבור היקר שהוא מייצג", הוסיף סמוטריץ'. יודגש כי גפני עצמו התנצל בהמשך ואף ביקש כי דבריו נגד אנשי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון יימחקו מהפרוטוקול.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אדון ד"ל תחזיר לגפני ולצמן ודרקי שהם הם שונאי ישראל הם שתמכו באוסלו ובהתנתקות הם שיתביישו וילכו לאלף עזזאל

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב