גפני תוקף: "אפילו בפוליטיקה הישנה לא היו מעזים לנהוג כך בכספי ציבור"

אחרי חגיגת הבזבוזים שנחשפה, יו"ר דגל התורה עוקץ את 'יש עתיד'. וגם: נמצא פתרון לתעלומת 'החוט הלבן' עליו בזבז האוצר 148,000 שקלים

חגיגת הבזבוזים במשרד האוצר: בחינת הוצאות הנסיעה של משרד האוצר מגלה כי היד על התקציב קלה מאוד. בכירי המשרד טסו לחו"ל במחירים מופקעים ואפילו לא חשבו פעמיים כשארגנו לעיתונאית מונית במאות שקלים.

אחרי שפרסמנו כאן ביום שישי את עיקרי הבזבוזים של האוצר, כולל 148 אלף שקל על "חוט לבן ארוך" (במשרד האוצר מסבירים כי מדובר בחוט המשמש לכריכת דרכונים ע"י המדפיס הממשלתי), הנה כמה הוצאות בולטות ותמוהות של בכירי המשרד על נסיעות, בשנת 2013:

■ יאיר לפיד: כרטיס טיסה עבור שר האוצר בלבד לארה"ב – כולל שירות אח"מים – עלתה למשלם המסים הישראלי 54,363 שקל. בנסיעה אחרת לארה"ב בינואר 2013 שילם האוצר כ-65 אלף שקל עבור כרטיסי טיסה ללפיד ונלווים אליו. בנסיעה להונגריה שולמו כ-16 אלף שקל עבור כרטיסי טיסה ללפיד ומאבטחיו.

■ יעל אנדורן: כרטיס טיסה ב-18,753 שקל לארה"ב באוקטובר 2013, טיסה לפריס כולל מלון ב-6,700 שקל.

■ החברת הכללית מיכל עבאדי-בויאנג'ו וסגנה טסו לארה"ב במאי 2013 – משלם המסים שילם 32,584 שקל על הכרטיסים.

■ דורית סלינגר, הממונה על הביטוח ושוק ההון באוצר, טסה לארה"ב בדצמבר 2013 בעלות של 4,942 שקל לכרטיס.

■ קודמה בתפקיד, עודד שריג, טס לארה"ב באפריל 2013 והאוצר שילם על כרטיס הטיסה 19,873 שקל.

■ כסף קטן, בזבוז צורם: משרד האוצר שילם 768 שקל על מונית לכתבת "דה מרקר" מירב ארלוזורוב, ששימשה כמנחת כנס חינוך פיננסי ב-7 בינואר 2013.

"יאיר לפיד ושרי 'יש עתיד' הגיעו אל החיים הטובים, לאחר שנכנסו לפוליטיקה החדשה עליה הצהירו מעל כל במה, אבל מתברר שהם בהחלט עוסקים בנושאים כלכליים חשובים מאוד – לדאוג למסיבת חנוכה במשרד האוצר בחצי מליון שקל, למקרר לרכב הפרטי של מיקי לוי, לנסוע כאחמי"ם בעשרות אלפי שקלים לחו"ל ולהוציא תקציב על כיבוד בהוצאות של מיליוני שקלים", הגיב ח"כ משה גפני (יהדות התורה) לפרסום דוח הבזבוזים של משרדי האוצר והחינוך. "אין ספק כי לדבר הזה קוראים פוליטיקה חדשה – כי אפילו בפוליטיקה הישנה לא היו מעזים לנהוג כך בכספי ציבור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.