גפני תוקף את חוק סדום ועמורה של שלח: "הופכים את מדינת ישראל לחושך לגויים"

חוקי סדום: מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הפרשנות (תיקון – הגדרת הפליה על רקע זהות, התשע"ד-2013, של ח"כ עפר שלח (יש עתיד) וקבוצת ח"כים ואת הצעת חוק הפרשנות התשע"ג-2013, של ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) וקבוצת ח"כים, שהוצמדה להצעתו של ח"כ שלח.

ביש עתיד החליטו לעלות למושב החורף שורה של הצעות חוק קנטרניות שנועד להקל על חלק מקהל היעד של בוחריהם, מפאת הצניעות לא נרחיב בפרטים על הצעת החוק שנועדה לעגן בחוק ולאמץ את חוקי סדום ועמורה.

בדברי ההסבר להצעה של ח"כ שלח נכתב כי "כיום קיימים מגוון חוקים אשר מטרתם מניעת הפליה. לאור התמורות בחברה הישראלית אנו רואים לנכון לבצע תיקון כללי בסעיפי איסור ההפליה, דרך תיקון חוק הפרשנות, התשמ"א–1981.  חוק זה יהווה כלי פרשני לבתי משפט בכל סוגיה הקשורה להפליה ואף הצהרה חינוכית בנוגע לשוויון הזכויות בחברה הישראלית".

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) התנגד להצעת החוק ואמר כי "הופכים את מדינת ישראל לחושך לגויים". עוד אמר כי אופן התנהלות הקואליציה הוא חסר תקדים. לא היה יו"ר וועדת חוץ ובטחון ויש שמועות על התפרקות הקואליציה." כל הזמן מריבות בקואליציה. אין שום מכנה משותף". ח"כ גפני טען כי הצעת החוק אינה מעשית ובסך הכל נועדה לאחד את כולם להתרסה  נגד המוסר ותורת ישראל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יש קשר בין עופר שאלאח לרמדאן שאלאח ???

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב