גפני תוקף את פרוש: "לא צריך לרוץ לעיתונים, גדו"י יכריעו בדבר הרוטציה"(הקלטה)

החיכוכים מול אגודת ישראל עוברים לפסים מעשיים: במהלך ראיון לרדיו 'קול חי' ה הודיע יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני כי תנועת 'דגל התורה' הליטאית מרגישה מקופחת לאור אי השיוויון בין המפלגות בארצי וברשויות המקומיות. גפני תקף את פרוש: "לא צריך לרוץ לעיתונים, ההכרעה תובא בפני גדולי התורה"

החיכוכים מול אגודת ישראל עוברים לפסים מעשיים: במהלך ראיון לרדיו 'קול חי' ה הודיע יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני כי תנועת 'דגל התורה' הליטאית מרגישה מקופחת לאור אי השיוויון בין המפלגות בארצי וברשויות המקומיות. גפני תקף את פרוש: "לא צריך לרוץ לעיתונים, ההכרעה תובא בפני גדולי התורה".

המתיחות העכשוויות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' היא לאור דרישת 'דגל התורה' שנציג 'אגודת ישראל' בעיריית ירושלים יפרוש מתפקידו לטובת נציג 'דגל התורה' כפי שנכתב בהסכם הקואליציוני כי במידה ולא יופחת מספר הנציגים החרדים, תיעשה רוטציה בין המפלגות במחצית הקדנציה.

ב'אגודת ישראל' מסרבים בשלב זה לקיים את ההסכם בטענה כי ישנה רשימה נוספת שהתפלגה מ'דגל התורה' – רשימת 'בני תורה' של 'הפלג הירושלמי'.

גפני. צילום: פלאש 90
גפני. צילום: פלאש 90

בראיון ל'קול חי' אמר גפני: "יש הסכם שאומר שאם יהיו שמונה נציגים, נציג אגודת ישראל יתפטר לטובת 'דגל' ואם תצא רשימה נפרדת וימעטו הנציגים משמונה זה יובא להכרעה בפני גדולי התורה, מספר הנציגים לא פחת והסעיף הזה תקף, אם אגו"י טוענת שהסעיף הזה שצריך להביא להכרעת גדולי התורה תקף אז נביא בפני גדולי התורה".

גפנ עבר לתקוף את יו"ר 'אגודת ישראל' בירושלים שפרסם בעיתונו 'המבשר' את הסיבה לכך ש'אגודת ישראל' טרם קיימה את ההסכם: "לא צריך לרוץ לעיתונים ולנהל שם את הוויכוח, המכתב שלי נשלח לפרוש לא פרסמתי בשום מקום לפני שהם פרסמו בעיתונים, ביקשנו להביא את הדבר להכרעת גדו"י, לאגו"י יש חמישה ולנו שלושה מבלי שיש רוצטיה זה משולל היגיון גם אם יש מפלגה פלגנית שיצאה לבד".

גפני הוסיף לתקוף נגד חוסר השיוויון בין 'דגל התורה' לאגודת ישראל': "הייתה ועידה ובין יתר הדברים דיברנו שיש דור צעיר בדגל התורה שלא יכול לסבול מציאות מעוותת כזו שאין ייצוג לציבור גדול שמייצג את הכוח המספרי שלו הם לא יסכימו עם זה שיהיה בכנסת 4 נציגים לאגו"י ולנו יהיה רק 2 ובירושלים יהיה חמישה, ולדגל שלושה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.