גפני תוקף: "הליכוד לא ראוי למשול"

בגל"צ נחשף הבוקר כי על רקע התנהלות רה"מ בסוגיית הטבות המס יוצא יו"ר ועדת הכספים בביקורת חריפה נגדו {קרע בקואליציה?}

"הליכוד לא ראוי למשול, אני מספק פתרונות אבל הם לא יודעים להנהיג" כך אמר אמש יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, בעקבות התנהלותו של רה"מ בסוגיית הטבות המס.

הדברים נאמרו בשיחה סגורה ונחשפו בגל"צ ע"י הכתב הפוליטי עידו בנבג'י.

כזכור, אמש דיווחנו כי הדיונים בין ראשי המפלגות על מתווה הטבות המס שגובש אחרונה על ידי יו"ר ועדת הכספים נקלעו למבוי סתום – והמתווה פוצץ. בפגישה שקיים אמש (יום שני) רה"מ בנימין נתניהו עם ראשי המפלגות בקואליציה: משה כחלון, אריה דרעי, נפתלי בנט, ומשה גפני, לא הצליחו המשתתפים להגיע להסכמות באשר למתווה.

כעת צפויה הממשלה לבקש אורכה מבג"ץ לגיבוש מפה חדשה של הטבות המס. בג"ץ הקצה לממשלה לגבש קריטריונים ולאשרם עד 30 בנובמבר 2015.

בעקבות פיצוץ מתווה הטבות המס, בוטלה המשך השביתה ברשויות המקומיות בגליל.

במהלך הישיבה דרשו נציגי הליכוד להעניק הטבות גם למגדל העמק, קריית גת, קריית מלאכי ונצרת עילית. שר האוצר משה כחלון נטש באמצע הפגישה. כעת מתכוונים בקואליציה לבקש מבג"ץ לסיים תחילה את אישור התקציב ב-19 בנובמבר. אם בג"ץ לא יסכים להעניק אורכה למדינה, המשמעות תהיה ביטול של כל מפת הטבות המס.

הפגישה התקיימה לאחר שנציגי הליכוד הודיעו על התנגדותם למפה החדשה שגיבש יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) לנוכח הפגיעה בחלק מהישובים, ובהם עכו, נהריה, דימונה ועוד. מצד שני, הבית היהודי הודיע כי אם יתוספו ישובים – ידרוש לכלול במפה החדשה גם את יישובי השטחים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.