גפני תוקף: חוק הגיור? ג'וב לרב סתיו (להאזנה)

גפני ציטט את דברי הראשל"צ הגר"י יוסף. "מבקשים לקעקע את כל הנושא של יהדות". גפני כיוון חיצים למפלגת 'הבית היהודי' שהעומד בראשה תמך בחוק: "מי מגייר? החרדים ממאה שערים? המטרה היא לתת ג'וב לרב סתיו. האזינו.

במהלך דיון בהצעת אי אמון שהגישו סיעות האופוזיציה, תקף ח"כ משה גפני (יהדות התורה) את הממשלה בשל חוק הגיור שאושר שלשום (ראשון) בהצעת מחליטים בממשלה.

"שמעתי היום שאמר הראשון לציון, הרב הראשי לישראל, שבאו אליו ואמרו לו שאם הרב סתיו יקבל היתר לגיור – מוותרים על החלטת הממשלה. זאת אומרת, כמו שצפינו כל הזמן, הכול 'מסחרה'. אף אחד, דרך אגב, לא הכחיש את זה", אמר גפני.

 

יושבים פה חברי כנסת כאלה, שבלהט מדברים על הגיור, שצריך לקרב ולעשות – מה לקרב ולעשות? פשוט הצביעות פה עולה לשמים. הרי מי עוסק היום בגיור במדינת ישראל? הציונות הדתית. מי זה רשות הגיור? מי? החרדים של מאה שערים? מי אחראי על זה? הציונות הדתית.

 

מאור פנים הם מבקשים. מבקשים לקעקע את כל הנושא שליהדות, זה הנושא, אבל לא הראשון – הראשון זה הג'ובים. לתת לרב סתיו ג'וב. אז אל מי הם באים בטענות שלא מגיירים?" בהמשך דיבר הרב גפני על הנזק העצום שעלול חוק הגיור לחולל. "נניח לעניין הזה, אנחנו עוד נעשה מחאות גדולות עלה נושא של הגיור, בגלל שזה בבת עינו של העם היהודי.
המשמעות של העניין זה נזק בל־יתואר לילדים של המתגיירים האלה, בגלל שהם יהפכו להיות משהו סוג ג', ד', ה'. הרי כל אחד שירצה קשר עם יהודי, אז הוא יבדוק: אם הוא יתגייר שם אצל הרב של עין כמונים, שבנט יחד עם לבני סידר שהוא יגייר, אז לא יתייחסו אליו כמו אל יהודי, ואותו ילד יבוא בטענות".

 

בהמשך דבריו תקף את 'יש עתיד' על העובדה שכלכלת המדינה צונחת בתקופתה, ועל הפרסומים בדבר בזבזת משוועת מצידה של כספי המדינה. "קמה מפלגה לפני שנה וחצי. ערב הבחירות היא דיברה דברים מאוד ערבים לאוזן: עבודה, צריך עבודה; צריך לעבוד; צריך מפעלים. והסיסמה הכי טובה הייתה "איפה הכסף?". נכון, אני הזדהיתי עם העניין הזה, איפה הכסף, ועבודה?

 

אני, כשהייתי בקדנציה הקודמת, בקואליציה הקודמת, כש'פרי גליל' עמד להיסגר נסעתי לשם עם ועדת הכספים. הממשלה לא רצתה לתת כסף, היא טענה שזה לא עומד בקריטריונים. אז עצרתי את הכול, ו'פרי גליל' ממשיך לעבוד וגדל. ישבתי על נעלי 'בריל', 110עובדים.לא נתתי בשום פנים ואופן שהמפעל ייסגר והמפעל לא נסגר. עכשיו הוא נסגר. 'נגב טקסטיל' בשדרות המפעל נסגר. 'מגבות ערד' – נסגר".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כזבן וצבוע זהו עומד בראש מפלגה שלחם מלחמת חרמה נגד תיקון מיהודי, לעזעזאל………!

    שמרל |
    הגב