"רוצים לחלן את העובדים החרדים" (הקלטה)

ח"כ משה גפני העניק ראיון לרדיו קול חי בו דיבר על המשבר בין בנט לראש הממשלה ( לא נלך לבחירות) על החששות מליברמן ( ליברמן לא שינה כלום) ועל התנכלות הממסד לחרדים ( רוצים לחלן אותנו ) האזינו . { גפני תוקף}

בראיון לרדיו קול חי התיייחס ח"כ משה גפני למשבר בין בנט לראש הממשלה על החששות מליברמן ועל התנכלות הממסד לחרדים.

על המשבר עם בנט אמר גפני: "אני לא יודע למה בנט מתכוון. אם הוא מתכוון לגופו של ענין אני לא רואה משבר, זה נושא שהוא בר פתרון, אבל אם הכוונה לדברים אחרים – פוליטיים זה כבר סיפור אחר, ואני לא יודע לענות על שאלה כזו, אולם אני מעריך שיהיה לזה פתרון היום".

"נתניהו מתעקש למיטב הבנתי בגלל העיתוי והאולטימטום. הוא לא יכול להיכנע לאולטימטום. היה משבר של כניסת 'ישראל ביתנו', ישבנו כל ראשי המפלגות, בנט היה שותף לזה, ואז ליברמן הפתיע והודיע בבת אחת, והגיעו לפתרון. כעת, לא יכול להיות שנתניהו יאלץ תוך כדי המו"מ עם ליברמן להיכנס לדבר חדש, זה צריך להיעשות או לפני או אחרי".

 

"היו צריכים להגיד את זה שבועיים אחרי שהממשלה הוקמה, אני לא שמעתי שבנט אמר דברים כאלו".

גפני נשאל על סוגית המזכיר הצבאי ואמר:"הוא היה צריך לומר הכל בישיבה המוקדמת אצל נתניהו, היו שם על השולחן 3 אופציות, ואז הוא היה אמור לומר את דבריו, אלא שהוא לא העיר באופציה של ליברמן – שהוא מתנה את זה במזכיר צבאי".

"אין סיבה שלא יהיה מזכיר צבאי, זה טוב שיהיה מישהו מקצועי בפרט בדברים קריטיים כאלו. אבל אני לא בדקתי או נכנסתי לזה".

 

ליברמן

 

על  החשש ממינוי ליברמן אמר גפני למראיין מוטי לביא,"לממשלה הזו – יש מסגרת שלא הולכת להשתנות, זה גם מה שנאמר לליברמן והוא הסכים לכך, המסגרת ברורה ואם ירצו לעשות שינוי זה יעשה בהסכמה",

לדברי גפני , "אני מעריך בעקבות הכרותיי עם ליברמן בתקופה שהיה שר החוץ, הוא יודע להתנהל מתי שצריך שלא ללכת לקיצוניות לצד הזה או לאחר, אבל אם חלילה המצב יהיה אחר לא נאפשר שום שינוי מהמסגרת, אמרתי לנתניהו ליריב לוין וגם עם ליברמן דיברתי".

גפני תקף את המדינה על כך שלא מסיייעת לעובדים החרדים, "שידעו כל המאזינים שלך ושל התוכנית שלך, שכל הדיבורים של המדינה לסייע לחרדים העובדים – הכל שקר, הם רק מחפשים אותנו כדי לחלן אותנו, כל מה שהם אומרים הם אמירות כזב, אני יכול להביא פרטים ואני עוסק בפרטים, המגמה היא לשנות את אורחות חיינו ולא לסייע לנו. כל הדיבורים של הממשלות למיניהם – אין מאחוריהם כלום, הכוונה היא להפוך אותנו לחילונים"

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אולי עכשיו הציבור החרדי יתחיל להשתכנע?
    הרי אי אפשר להאשים את גפני בעצניקיות וגם הוא מבין שמטרת המדינה היא חילון החברה הרדית דרך הצבא, העבודה והחמור ביותר דרך האקדמיה

    חגי |
    הגב