גפני תוקף: "שומרי הסף" לא נותנים להיכנס לגראי"ל? אפיקורסות! האזינו

'דגל' בחיזוק משמעותי לש"ס • יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני תקף את ישי: "מזיק לחינוך הילדים" • על כניסת אלי ישי למרן ראש הישיבה הרב שטיינמן: "להגיד ששומרי הסף נותנים או לא נותנים להיכנס זו אפיקורסות". האזינו.

בכנס שהתקיים למנהלי מוסדות חרדיים במלון כינר, נערך פאנל פוליטי בהשתתפות חברי הכנסת אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני.

[alooma ref="1da16477a2d3e33330d707747a8184c5.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

 

משתתפי הפאנל התייחסו לסוגיות העומדות על סדר היום הפוליטי, ביניהן סוגיית ההתגוששות בין אריה דרעי לאלי ישי ושאלת התמיכה בבנימין נתניהו. בכנס התייחס לראשונה ח"כ משה גפני לטענות שהופנו אל בית מרן הגראי"ל שטיינמן על שהכניסו את אלי ישי לביקור קודם פתיחת מפלגתו החדשה.

תחילה נתן גפני בדבריו חיזוק משמעותי לש"ס: "נציגות חזקה של ש"ס ושל יהדות התורה היא כורח המציאות, מקווים שלא נרד מהמנדטים שהיו לנו בכנסת".

בהמשך תקף גפני חזיתית את ח"כ אלי ישי: "מי ששומע בקול הרב שלו, ולא לקולם של מועצת גדולי וחכמי התורה, גורם נזק לא רק לכוח החרדי הפוליטי, אלא גם מזיק לחינוך ילדיו ולחינוך בדורות הבאים. אין עוד אופציה. מועצת גדולי התורה היא המנחה אותנו תמיד. אין לאדם להסתמך על רב אחר כל אחד כפי ראות עיניו. יש את מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, מועצת גדולי התורה של דגל התורה וגם מועצת חכמי התורה של ש"ס, ואין ללכת לאורם של רבנים אחרים", אמר גפני.

כאן, עבר גפני לתקוף את "המלעיזים" על "שומרי הסף" כהגדרתו בבית מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, על כך שאישרו את כניסתו של ח"כ אלי ישי לפגישה עם הגראי"ל שטיינמן: "מה שאני לא אוהב שבאים עסקנים ואומרים: 'קיבלו את מי שפורש אצל אחד מגדולי ישראל ושומרי הסף נתנו להיכנס', החלק הזה פשוט מרתיח אותי, אני לא מקבל את האמירה כי "שומרי הסף" נותנים או לא להיכנס, זו אמירה אפיקורסית! מי שאומר ש"שומרי הסף" לא נותנים להיכנס אינו חרדי ולא שומע לגדולי התורה, , אני נמצא אצל גדולי התורה אין מציאות כזאת של שומרי הסף". אמר גפני.

ח"כ גפני הוסיף: "כאשר הרב שטיינמן קיבל את אלי ישי, הוא לא ידע שהוא הקים רשימה אף אחד לא ידע, ח"כים בש"ס המקורבים לאלי ישי לא ידעו והרגישו נבגדים שהם לא ידעו, ברגע שנודע כי ישי הלך לדרך חדשה, כל המערכת אצלנו של 'דגל' השתנתה".

גפני סיים: " מרן הרב שטיינמן נסע לנחם את הגר"ש כהן במסירות נפש. בשבילו לנסוע לירושלים היה דבר בלתי אפשרי מבחינה בריאותית, ושומרי הסף המליצו לו לא לנסוע, אך הוא התעקש ואמר כי לא בא בחשבון, אני נוסע לחזק את מועצת חכמי התורה שהיא המחליטה והקובעת בש"ס".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גפני מספיק כבר לטייח את העובדה שמרן הרב שטיינמן תמך באלי ישי ואף בירך אותו!!!! הרב שטיינמן הוא לא בכיס האחורי שלך שתחליט לו האם להכניס את אלי ישי או שלא!!! וגם אם זה יוריד ל'יהדות התורה' מנדטים, זה שיקול דעת של 'גדול הדור'….!!!!!

  אלי בוזגלו |
  הגב
 2. אלי ישי לא תיאם את הפגישה מראש?
  הוא עבר ברחוב עם אשתו ופתאום החליטו לקפוץ לבקר את הרב שטיינמן?

  זה וודאי ברור שבחזו"א 5 ידעו את סיבת הביקור של ישי, ולכך קיבלו אותו עם אשתו לארבעים דקות ערב הפרישה, וידוע על הקשר החזק שלו עם הרב שטינמן וחבל שגפני מזלזל בצורה כזאת באינטליגנציה של הציבור וחושב שכולם מטומטמים!!!

  שסניק פגוע |
  הגב
 3. אלי ישי לוקח קולות מג' כמו את חב"ד אז גפני מעדיף לתקוף אותו לחזק את קולו
  הוא ודרעי שבשביל כסף מוכנים למסור שטחים ולסכן את כולנו

  . |
  הגב
 4. זעזוע ושאט נפש מזלזולו של גפני במורנו ורבנו, פוסק הדור, הרה"ג מאיר מאזוז שליט"א.

  אם האשכנזים לוחמים באלי ישי, ומחבקים את דרעי, אז תדעו שלספרדים טוב לבחור באלי ישי.

  רבם דקרו |
  הגב
 5. גפני שכחת מה אמר הרב שך על דרעי: "דרעי מסוכן לעם ישראל".

  בוגד נאלח.

  האשכנזים פוחדים מהרב מאזוז |
  הגב
 6. הבו עצה!

  המאפייה של האסיר המשוחרר משאירה לי הודעות עם קללות מהסוג הגרוע ביותר, רק בגלל שאני עם אלי ישי. הם מתקשרים מחסוי, מקללים ומאיימים.

  מה לעשות?????????????????

  אלי ישי - איש ישר ואהוב |
  הגב