"שתי אינתיפאדות הוצתו בגלל הר הבית" • צפו (וידאו)

סערה בועדת הכספים: במהלך דיון הבוקר בהשתתפות השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, תקף יו"ר הועדה ח"כ משה גפני את העולים להר הבית והצית סערה בדיון: "שתי אינתיפאדות הוצתו בגלל עליית ח”כים להר הבית". השר ארדן הטיח בו: "אתה מצדיק את ערפאת? תחזור בך". גפני: "אני חוזר בי". צפו {גפני תקף }

סערה בועדת הכספים: במהלך דיון הבוקר בהשתתפות השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, תקף יו"ר הועדה ח"כ משה גפני את העולים להר הבית והצית סערה בדיון: "שתי אינתיפאדות הוצתו בגלל עליית ח”כים להר הבית". השר ארדן הטיח בו: "אתה מצדיק את ערפאת? תחזור בך"! גפני: "אני חוזר בי".

המאבק סביב עליה להר הבית צובר תאוצה: גפני טען כי כל גדולי ישראל אסרו לעלות להר הבית וכי על רקע המתיחות הביטחונית הנוכחית, עליה להר הבית מגבירה את ההתלהטות.

https://player.vimeo.com/video/143846769

"זאת שאלה של מדיניות, מדינת ישראל הריבונות שלה גם בהר הבית – היא הריבון בה . האם לא הגיע הזמן באופן אמיתי לאסור את העליה להר הבית של אישי ציבור גם ערבים וגם יהודים? העליה להר שנויה במחלוקת גם הלכתית אבל גם מדינית. הרב קוק זצ"ל אסר את העליה להר הבית". פתח גפני.

גפני הוסיף: "אנחנו ריבונים כאן, לא יוכיחו את הריבונות בעליה של ח"כ להר הבית, הוצתו שתי אינתיפאדות מהעליה להר הבית". ארדן: "אתה מצדיק את ערפאת? אני מציע לך לחזור בך". ח"כ סמוטריץ התפרץ אף הוא: "אולי נסיים את המפעל שנקרא מדינת ישראל ולא יהיה טרור"?.

גפני חזר בו מדבריו: "המחבלים והמרצחים רוצים לפגוע בנו הם לא צריכים תירוץ לכך, נתניהו נתן הוראה לח"כים ושרים לא לעלות להר הבית, אני שואל אם לא הגיע הזמן לאסור את העליה להר באופן גורף ליהודים וערבים כאחד".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גפני, אני רואה בתמונה שחסרים לך שיניים טוחנות. אני אדבר עם ליצמן שיסדר לך טיפול בחינם כמו לילדים. בן כמה אתה?

    ללום |
    הגב