בדרך לממשלה נפגשים אצל הנשיא – גפני התנצח עם ליצמן: "אין מושג של גט כריתות"

גפני ממשיך לפעול במרץ לאפשרות שבו יקראו חברי הכנסת של יהדות התורה ללשכתו של ראש הממשלה נתניהו, היום הוא נקרא למשכן הנשיא פרס.

הפגישה ערכה כשעה וחצי . שני הצדדים זקוקים זה לזה, גפני צריך חיזוק מפרס שיפעל בנושאי מתווה הגיוס, ואילו פרס צריך את 7 האצבעות של חברי יהדות התורה במידה ואכן יסלל הדרך לשלום.

גפני ואנשיו טוענים כי הוא הגיע לדון בכמה נושאיים העומדים על הפרק. גפני העלה במהלך השיחה את מצוקות הציבור החרדי מגזרות הממשלה  –  וגם התייחס לגזרת גיוס בחורי הישיבות שבימים אלה נדונים בועדה לשיוויון בנטל.

יצויין, כי  בעוד כחודש ימים אמורה לעלות להצבעה סופית במליאת הכנסת . גפני בקש את התערבותו של פרס, בהמשך הפגישה עלה נושא חוק הגיור ועוד.

 בשעה שנתניהו נמצא לקראת גירושים עם בנט , גפני גם דן עם פרס בשאלת קייום ממשלת נתניהו.

זקני השבט מריחים כי נתניהו זקוק ליהדות התורה וש"ס, מה שהביא לפגישות המרתוניות עם פרס ונתניהו. אולם גפני עצמו טוען בפגישה שהוא לא בוחל בכל ניסיון והשתדלות להחליף הממשלה הרעה הפוגעת בכל דבר שבקדושה" . אם לדייק מדבריו, גפני כן היה מעוניין להיכנס לממשלה עם העבודה ללא לפיד, ולפיכך נסללה הפגישה האמורה.

גפני אמר את הדברים בקל ברמה שהתנצח עם עמיתו יעקב ליצמן, "הטענה שלא נשב יותר לעולם בממשלה עם נתניהו איננה מציאותית. אני 25 שנה בכנסת ובפוליטיקה אין מושג של גט כריתות".

ליצמן אם שאלתם, לא  נותר חייב והיכה שוק על ירך את גפני כשקרא לו לא להכנס בשום פנים ואופן להיכנס לממשלה. " שגפני ייכנס לקואליציה ושישב עם ביבי אני לא! "שגפני יחפש את החברים שלו", גדו"י אמרו לא לשבת עם נתניהו שפוגע בתורה, בישיבות ובקצבאות הילדים, שגפני ייכנס ויתקן.

 סייע בהכנת הכתבה: אבי שיף 

גפני ופרס
גפני ופרס

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כסף.. כסף.. דבר עם ליצמן במספרים זה השפה ולא כמה בני תורה יגדלו בדור הזה

    יהודי |
    הגב
  2. כסף … תבטיח לליצמן כסף.. תראה שאין גט ואין נעליים ואולי עוד קצת כסף

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב