"חיה במקלט מלא עכברים" (וידאו)

אירס אם חד הורית מחולון תיארה בכאב על התנאים הקשים שהיא מקבלת מהמדינה, "אני גרה במקלט, עם הילדים שלי ועם עכברים" -היא זעקה לפני חברי הועדה לביקורת המדינה. צפו. { החכי"ם הזדעזעו }

במהלך דיון של הועדה לביקורת המדינה שדנה במצוקת הדיור הציבורי, הופיעה אירס אם חד הורית מחולון ותיארה בכאב על התנאים הקשים שהיא מקבלת מהמדינה, "אני גרה במקלט, עם הילדים שלי ועם עכברים" -היא זעקה והמשיכה,"הילדה שלי תלך בשנה הבאה לצבא- אין לי מה לתת לילדים או להגיד להם. המדינה לא עוזרת, אף אחד לא שומע אותי. אין לי כבר למי לפנות. אני פונה לממשלה ואומרים לי שמצטערים על מצבי העגום אבל אומרים לי להמשיך לגור במקלט".

"תנו לי אפילו בית הרוס", הוסיפה האם. "מי יכול לתת לי תשובות? איך אפשר לחזור הביתה למקלט לעזאזל? זה לא אנושי. יש לי מה להגיד למדינה הזאת".

לאחר הדברים הנרגשיםשיצאו מליבה של האם השבורה, יו"ר הוועדה, חברת הכנסת קארין אלהרר הדגישה כי "יש הרבה אנשים במצבה שלא עלו לכנסת היום", והוסיפה: "אני רוצה טיפול מערכתי בדבר הזה".

נציג משרד המשפטים בדיון, חבר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד) אמר כי "אנחנו שמענו בדברים של איריס בקשה ותחינה להעביר אותה לכל מקום בו יש דיור ציבורי, אבל מזה אני מזהיר: תמצאו לאיריס בכבוד פתרון בחולון, למשה בתל אביב ולשלמה בנתניה". הוא דרש: "תפסיקו מידית לקחת אנשים עם כל כך הרבה בעיות, שנאבקים תחת הנטל, ולהעביר אותם לירוחם או לדימונה, ולהקשות עליהם פי שתיים"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.